Портал в режимі тестування та наповнення
Торговельно-економічне співробітництво. Туризм в Україну.
Опубліковано 17 серпня 2012 року о 08:45

Болгарія є важливим ринком збуту української продукції та найбільшим торговельно-економічним партнером України в Балканському регіоні.

У 2019 році зовнішня торгівля між Україною та Болгарією демонструє динаміку зростання.

Так, за даними Державної служби статистики України, за підсумками І півріччя ц.р. обсяг торгівлі товарами та послугами між двома державами збільшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 22,6% і сягнув 481,9 млн.дол. При цьому експорт українських товарів на болгарський ринок зменшився на 6% і склав 251,2 млн.дол., у той час як імпорт болгарських товарів збільшився на 77% і склав 203,8 млн.дол. Обсяги торгівлі послугами збільшилися більш ніж вдвічі.

У 2018 р. загальний обсяг торгівлі товарами та послугами становив 812,3 млн.дол.США, що на 24,9% більше ніж за підсумками 2017 року (649,9 млн.дол.США), у 2016 р. - 638,0 млн.

Основні статті українського товарного експорту у 2018 році: чорні метали та вироби з них (70%), залізничні локомотиви та їхні частини (4), обладнання для АЕС (2,7), деревина і вироби з деревини (2,6), кондитерські вироби (2,4), хімічна продукція (1,7), папір і картон (1,7) та меблі (1,3) тощо. Завдяки лібералізації доступу на ринки ЄС, збільшилися поставки українських зернових культур, алкогольних та кондитерських виробів тощо.

Основні статті імпорту: механічне обладнання, машини та механізми (19%), нафта і нафтопродукти (13), лікарські засоби та фармацевтична продукція (9,8), продукти неорганічної хімії (4,4), пластмасові та пакувальні матеріали (3,8), скло і вироби зі скла (3,8), а також папір та картон (3,6).

За даними Державної служби статистики України, станом на 1 липня 2019 року обсяг прямих болгарських інвестицій, залучених в українську економіку, збільшився на 5,6% і склав 45,3 млн. дол. США. Болгарські інвестиції спрямовані переважно у компанії, що займаються оптовою та роздрібною торгівлею, транспортно-логістичну та телекомунікаційну діяльність, промисловість, а також харчово-переробну сфери.

На сьогоднішній день в Болгарії зареєстровано близько 600 компаній з українським капіталом. В Україні представлені близько 350 підприємств за участю болгарського капіталу та представництв болгарських компаній.

Одна з провідних українських ІТ компаній «SoftServe» представлена на болгарському ринку власним розробницьким центром.

Важливим механізмом українсько-болгарської співпраці в економічній та інвестиційній сферах залишається Українсько-болгарська спільна міжурядова комісія з питань економічного співробітництва.

Активному розвитку співробітництва між двома державами сприяє наявність прямого щоденного регулярного авіаційного сполучення між Києвом та Софією, яке виконує українська компанія «Роза Вітрів». У квітні 2019 року до авіаційного сполучення між двома столицями долучилася компанія «Ryanair DAC».

Існує практика налагодження ПАТ «Укрзалізниця» прямого залізничного сполучення між мм.Київ/Львів та Варною протягом літного періоду.

Наявність регулярного прямого авіаційного сполучення між двома державами та запровадження 11 червня 2017 р. безвізового режиму для українських громадян на поїздки в ЄС надало додатковий позитивний сигнал туристичному співробітництву між двома державами.

Згідно з даними Міністерства туризму РБ, у 2018 р. Болгарію відвідали 379 тис. українських туристів, що на 24% (77 тис. осіб) більше, ніж у 2017 р. У свою чергу кількість болгарських громадян, які відвідали Україну становила 21 тис. осіб.

Аналогічна ситуація спостерігається й у 2019 році. За підсумками першого півріччя ц.р. Болгарію відвідали вже 170,8 тис. українських туристів, що на 26% (35 тис. осіб) більше, ніж за аналогічний період минулого року. У свою чергу кількість болгарських громадян, які відвідали Україну становила 10 тис. осіб.

Представляти українські ділові інтереси в Болгарії готові Почесні консули України в мм.Русе, Пловдів і Бургас, Болгарсько-Українська індустріальна палата (БУІК) в м.Софія.

В Болгарії на регулярній основі видається електронний Бюлетень БУІК, в якому розміщуються експортні та інвестиційні пропозиції українських регіонів та окремих компаній, іміджеві, туристичні та позиційні матеріали.

Автономні торговельні преференції ЄС для України

0_-__20150506.pdf

Економічний потенціал України


Транспорт

Туризм

 Краєвиди України


Інвестиційна карта України

https://www.goo.gl/bSM5VK

Інвестиційний потенціал Запорізької області

Приватизація в Україні

privatiz.pdf

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux