• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Болгарією
Опубліковано 20 березня 2020 року о 10:55

Співробітництво між Україною та Республікою Болгарія в культурно-гуманітарній сфері традиційно є важливою складовою відносин між двома країнами. Пріоритетними напрямами в цій області є проведення спільних культурних заходів; забезпечення участі українських представників у виставках, концертах і фестивалях, що організовуються на території Болгарії та України; встановлення і розвиток зв’язків між навчальними закладами двох країн, у тому числі на регіональному рівні; активізація наукового обміну між викладачами та студентами; організація і проведення конференцій та семінарів за участю представників обох країн; підписання нових угод між вузами; проведення заходів з відзначення видатних дат в історії та культурі українського народу; організація заходів, спрямованих на задоволення потреб представників української діаспори в РБ тощо.

В контексті виконання домовленостей між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки РБ в Софійському університеті ім. Св.Климента Охридського функціонує відділення україністики. 

Популяризації української культури та пожвавленню гуманітарної співпраці активно допомагають Почесні консули України в містах Русе, Пловдив та Бургас.

Зміцненню культурної присутності України в Болгарії протягом І-ІІІ кварталу 2021 року сприяли виставка живопису молодого художника Артура Вирсти (15 лютого – 12 березня), фотовиставки робіт української етно-фотографині Анни Сенік «Волинські легенди» (25 лютого – 04 березня та 19-24 серпня), експозиції «Петриківський живопис» відомих художниць Галини Назаренко та Олени Ярмолюк (15 березня - 07 квітня та 01 червня-31 серпня), виставка графіки Михайла Дрімайла (16 серпня - 15 вересня), онлайн-виставка світлин Олександра Барона (24 серпня), показ автентичних прикрас Слави Салюк (24 серпня). Згадані заходи організовані в контексті відзначення 30-ї річниці відновлення Незалежності України та 30-ї річниці відновлення дипломатичних відносин між Україною і Болгарією .

У рамках відзначення 150-ї річниці з дня народження Лесі Українки Посольством організовано, взято учать та надано сприяння у проведенні таких заходів: урочистості біля меморіального каменю видатній українській письменниці у Владаї (24 лютого), відеочитання представниками української громади творів "болгарського періоду" Лесі Українки (23 лютого), відеофільм «Леся Українка і Болгарія» (13 лютого), студентський конкурс есе «Contra spem spero» (25 лютого – 15 березня), науково-дипломатичний марафон «Леся_єднає_світ!» (26 лютого), презентація першого болгарського видання драми "Бояриня" (09 червня).

Протягом 2021 року книжкові полиці в Болгарії поповнилися виданнями С.Жадана «Антена», (переклад Райни Камберової),  М.Камиша "Чормет" (переклад – Лілії Желевої), «Центральна Європа в трьох есе», у т.ч. публікація Ю.Андруховича «Центрально-східна ревізія» (переклад - Райни Камберової), І.Андрусяка "28 днів із життя Бурундука". 13-17 червня відбулося літературне турне до Болгарії відомого українського дитячого письменника Івана Андрусяка, який провів низку зустрічей з болгарськими читачами у Софії та Пловдиві. Проведено презентації фотопринтного видання "Украинско-български преглед" (17 червня) та монографії "«Українсько-болгарські відносини: офіційна і культурна дипломатія (1918 – 1944)» (03 серпня), покликаних популяризувати малознайомі і забуті сторінки взаємин між Україною і Болгарією.  

08 липня - у самий розпал туристичного сезону - у межах проєкту Першої леді України Олени Зеленської з впровадження україномовних аудіогідів у музеях світу відбувся запуск аудіогіда українською мовою в Археологічному музеї Несебра, що дозволить українцям поєднувати відпочинок на узбережжі Чорного моря з відкриттям для себе краси стародавнього міста, пізнанням його тисячолітньої історії.  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux