• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Български
Нотаріальні дії
Опубліковано 03 жовтня 2024 року о 10:41

Дипломатичні представництва та консульські установи України за кордоном вчиняють нотаріальні дії, передбачені законодавством України. Порядок вчинення нотаріальних дій консульською посадовою особою (далі – консул) визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України.

 Мова нотаріального діловодства

Нотаріальне діловодство в дипломатичних представництвах та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.


Місце та загальний порядок вчинення нотаріальних дій 

Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні Посольства у дні та години прийому відвідувачів.

 Для отримання послуги потрібно записатися на прийом:  go.mfa.gov.ua.

Нотаріально посвідчувані довіреності та заяви підписуються у присутності консула.

При вчиненні нотаріальних дій консул установлює особу громадянина, який особисто звернувся за вчиненням нотаріальної дії. Встановлення особи здійснюється за дійсним паспортним документом.


Необхідні документи:

1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) та копію першої сторінки або паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) та копії сторінок з відмітками;

2) видана українськими податковими органами довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (індивідуальний податковий номер, ІПН) та її копію;

3) довідка/витяг на підтвердження адреси місця проживання (в Україні та в Болгарії) та її копію;

4) свідоцтво про розірвання шлюбу (шлюбів) або рішення суду про розірвання шлюбу (шлюбів) з відміткою про набрання законної сили – у разі оформлення заяви, необхідної для укладення шлюбу у Болгарії та їх копії;

5) квитанція про сплату консульського збору (оплата збору можлива лише у відділенні ASSET Bank  після перевірки документів консулом та видачі квитанції);

6) заява щодо вчинення нотаріальної дії (відповідний бланк видається під час консульського прийому);

Проєкти довіреностей та заяв готуються консулом. У разі наявності тексту довіреності або заяви, рекомендованого українським нотаріусом, такі проєкти необхідно заздалегідь надсилати у  форматі Word на електронну адресу Посольства: [email protected] із зазначенням дати запису на прийом.


Відкладення вчинення нотаріальної дії та відмова в її вчиненні

Вчинення нотаріальної дії може бути відкладене в разі необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також з інших підстав, передбачених законодавством України.

Консул відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо:

- учинення такої дії суперечить законові;

- не подані відомості (інформація) та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії;

- дія не підлягає вчиненню консулом;

- з проханням про вчинення нотаріальної дії звернулась недієздатна особа, особа, цивільна дієздатність якої обмежена, або представник, який не має необхідних повноважень;

- в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.


Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи:

  • що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення,
  • документи, текст яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження, а також які написані олівцем.


ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! 

Своїм особистим підписом заявник підтверджує вірність викладеного в тексті.  У цьому зв’язку варто бути максимально уважними!

Після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консулом, внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим. У разі їх виявлення після посвідчення консулом - Ви будете змушені оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір.

Відповідальність за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе виключно заявник.


Посвідчення документів болгарськими нотаріусами

Справжність підпису на довіреності чи заяві може бути засвідчена не лише українським консулом, але й  болгарським нотаріусом.

При цьому звертаємо увагу, що відповідно до Договору між Україною та Республікою Болгарія «Про правову допомогу в цивільних справах», документи,  які складені або засвідчені на території Болгарії органом або спеціально уповноваженою на це особою в межах їх компетенції і в установленій формі та засвідчені офіційною  печаткою,  приймаються  на  території України без будь-якого спеціального засвідчення. Те саме стосується і засвідчення підпису громадянина,  копій і перекладів документів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux