• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Поширені запитання/FAQ
Опубліковано 17 грудня 2020 року о 11:43

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає  

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері. 

Консульські посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів; не надають грошей у борг, не сплачують готельні та інші рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити громадян від відповідальності.

До компетенції консульської установи НЕ ВІДНОСЯТЬСЯ питання, пов’язані з:

- продовженням/переоформленням типів віз громадянам України;

- оформленням дозволу на проживання в Болгарії;

- продовженням терміну перебування в Болгарії;

- набуттям громадянства Болгарії;

- наданням сприяння громадянам України у пошуку роботи на території РБ тощо.

- оформленням паспорта громадянина України (внутрішній), у тому числі у форматі пластикової картки ID;

- вклеюванням фотокарток до внутрішніх паспортів громадян України при досягненні ними 25-та 45-річного віку.


Вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України при досягненні 25- та 45-річного віку здійснюється виключно в Україні, за зареєстрованим місцем проживання або шляхом звернення до відповідного центру надання адміністративних послуг (https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni/vkleyuvannya-fotografij-do-pasporta-gromadyanina-ukrajni-pri-dosyagnenni-25-ta-45-richnogo-viku.html)

Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної митної служби України.

Поштова адреса: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г

Телефони: +38 (044) 247-26-06, +38 (044) 247-27-06

Факс: +38 (044) 247-28-51,  +38 (044) 489-02-12

E-mail: dmsu@customs.gov.ua

Телефон довіри: +38 (044) 247-27-19

Прикордонні служби держав-членів ЄС мають право вимагати документи, які підтверджують мету подорожі та наявність фінансових засобів для її здійснення. З цією метою громадянам України потрібно мати документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання. Крім цього, громадянам необхідно мати поліс медичного страхування, а у разі подорожі автомобілем - страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу.

У разі втрати/крадіжки паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою. 

На підставі отриманої з поліції довідки, а також документів, зазначених у розділі Паспортні дії веб-сторінки Посольства, Вам може бути оформлено посвідчення особи на повернення в Україну або новий паспорт.

Подати документи можна в консульському відділі Посольства за попереднім онлайн записом.

Якщо до звернення до Посольства Ваш паспорт знайдеться або його повернуть, Вам необхідно знову звернутися до поліції для відкликання/скасування Вашої попередньої заяви. 

З 20 грудня 2016 року приймаються документи тільки на оформлення біометричного паспорта, обов'язково подаються відцифровані відбитки пальців рук. Відмова від внесення біометричної інформації до електронного носія законом більше не передбачена. 

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152 паспорт без урахування строків доставки видається дипустановою у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору


Ні, документи необхідно подавати в консульський відділ Посольства України в Республіці Болгарія за адресою: м.Софія, жк Овча Купел, вул. Боряна, 29, за попереднім онлайн записом.

Спочатку дитині необхідно набути громадянство України, а потім оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон або посвідчення особи на повернення в Україну (документ для одноразового перетину кордону, потім в Україні виготовити паспорт дитині).

Подача документів здійснюється за попереднім онлайн записом.

 

З 1 квітня 2015 р. внесення відомостей про дитину та вклеювання фотографій до паспортів не передбачено чинним законодавством України з паспортних питань. Термін виготовлення закордонного паспорта в консульському відділі Посольства може становити до 3 місяців, свідоцтво на повернення в Україну, за наявності повного пакету документів, видається в день звернення до консульського відділу.

З питань виплати слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні. Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією виключно Міністерства соціальної політики України: м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601

Тел. +38 (044) 289-66-89; +38 (044) 226-24-45 Факс +38 (044) 289-00-98

Офіційне інтернет-представництво: http://www.mlsp.gov.ua

Eлектронна адреса: info@mlsp.gov.ua

Додаткове джерело: https://m.znaj.ua/society/dopomogu-na-dytynu-v-ukrayini-skilky-zaplatyat-i-yak-otrymaty

Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків, здійснюється без нотаріально посвідчуваної згоди – якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску.

З інформацією про виїзд за кордон неповнолітніх дітей також можливо ознайомитися на веб-сторінці ДПСУ


Так, громадянин України не може мати більше двох паспортів для виїзду за кордон.

Довідку про несудимість можливо оформити в консульському відділі Посольства. Подача документів здійснюється за попереднім онлайн записом.

Термін оформлення - до 2-х місяців.

Якщо Ви не знайшли відповіді на своє запитання у розділі «Консульські питання»  веб-сторінки Посольства, просимо написати нам на e-mail: consul_bg@mfa.gov.ua 

Окрім запитання в листі просимо вказати:

1. Ваше повне прізвище, ім'я, по батькові;

2. Номер контактного телефону (за міжнародним зразком +359 *** *** ***)

3. Адресу проживання/перебування в Болгарії.

Просимо врахувати, що анонімні звернення не опрацьовуються.

Ви також можете зв'язатися зі співробітниками консульського відділу за телефонами: 02 818 68 27 та 02 955 93 54 (вівторок - п’ятниця з 14:30 до 16:00).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux