Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло".
Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.
Консульські посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів; не надають грошей у борг, не сплачують готельні та інші рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити громадян від відповідальності.
До компетенції консульської установи НЕ ВІДНОСЯТЬСЯ питання, пов’язані з:
- продовженням/переоформленням типів віз громадянам України;
- оформленням дозволу на проживання в Болгарії;
- продовженням терміну перебування в Болгарії;
- набуттям громадянства Болгарії;
- наданням сприяння громадянам України у пошуку роботи на території РБ тощо.
- оформленням паспорта громадянина України (внутрішній), у тому числі у форматі пластикової картки ID;
- вклеюванням фотокарток до внутрішніх паспортів громадян України при досягненні ними 25-та 45-річного віку.
Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної митної служби України.
Поштова адреса: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г
Прикордонні служби держав-членів ЄС мають право вимагати документи, які підтверджують мету подорожі та наявність фінансових засобів для її здійснення. З цією метою громадянам України потрібно мати документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання. Крім цього, громадянам необхідно мати поліс медичного страхування, а у разі подорожі автомобілем - страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу.
У разі втрати/крадіжки паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою.
На підставі отриманої з поліції довідки, а також документів, зазначених у розділі Паспортнідії веб-сторінки Посольства, Вам може бути оформлено посвідчення особи на повернення в Україну або новий паспорт.
Подати документи можна в консульському відділі Посольства за попереднім онлайн записом.
Якщо до звернення до Посольства Ваш паспорт знайдеться або його повернуть, Вам необхідно знову звернутися до поліції для відкликання/скасування Вашої попередньої заяви.
З 20 грудня 2016 року приймаються документи тільки на оформлення біометричного паспорта, обов'язково подаються відцифровані відбитки пальців рук. Відмова від внесення біометричної інформації до електронного носія законом більше не передбачена.
Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152 паспорт без урахування строків доставки видається дипустановою у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.
Ні, документи необхідно подавати в консульський відділ Посольства України в Республіці Болгарія за адресою: м.Софія, жк Овча Купел, вул. Боряна, 29, за попереднім онлайн записом.
Спочатку дитині необхідно набути громадянство України, а потім оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон або посвідчення особи на повернення в Україну (документ для одноразового перетину кордону, потім в Україні виготовити паспорт дитині).
Подача документів здійснюється за попереднім онлайн записом.
З 1 квітня 2015 р. внесення відомостей про дитину та вклеювання фотографій до паспортів не передбачено чинним законодавством України з паспортних питань. Термін виготовлення закордонного паспорта в консульському відділі Посольства може становити до 3 місяців, свідоцтво на повернення в Україну, за наявності повного пакету документів, видається в день звернення до консульського відділу.
З питань виплати слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні. Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією виключно Міністерства соціальної політики України: м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601
Відповідно до п.4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови КМУ від 25.08.2010р. № 724), виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків, здійснюється без нотаріально посвідчуваної згоди – якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску.
З інформацією про виїзд за кордон неповнолітніх дітей також можливо ознайомитися на веб-сторінці ДПСУ
Так, громадянин України не може мати більше двох паспортів для виїзду за кордон.
Довідку про несудимість можливо оформити в консульському відділі Посольства. Подача документів здійснюється за попереднім онлайн записом.
Термін оформлення - до 2-х місяців.
Якщо Ви не знайшли відповіді на своє запитання у розділі «Консульські питання» веб-сторінки Посольства, просимо написати нам на e-mail:consul_bg@mfa.gov.ua
Окрім запитання в листі просимо вказати:
1. Ваше повне прізвище, ім'я, по батькові;
2. Номер контактного телефону (за міжнародним зразком +359 *** *** ***)
3. Адресу проживання/перебування в Болгарії.
Просимо врахувати, що анонімні звернення не опрацьовуються.
Ви також можете зв'язатися зі співробітниками консульського відділу за телефонами: 02 818 68 27 та 02 955 93 54 (вівторок - п’ятниця з 14:30 до 16:00).
Перший справжній документ дитини - свідоцтво про її народження. Саме на підставі цього документа надалі буде оформлюватися і довідка про реєстрацію набуття громадянства України за народженням, і перший закордонний паспорт.
Якщо хоча б один з батьків дитини на момент її народження перебував у громадянстві України, то дитина також автоматично набуває громадянство України. Незалежно від того, чи має дитина також громадянство іншого з батьків (іноземний паспорт, іноземне свідоцтво про народження тощо) і чи було їй оформлено довідку про реєстрацію набуття громадянства України за народженням.
Народження дитини реєструють у консульстві, якщо народження ще не було зареєстроване в органах РАЦС країни народження дитини (до речі, на практиці реєстрація народження у консульствах трапляється вкрай рідко)
- повторна реєстрація народження українським законодавством не передбачена. Тобто, українське свідоцтво про народження на додачу до первинного іноземного не видається
- іноземне свідоцтво про народження буде чинним для усіх офіційних органів України, якщо воно належним чином засвідчене для міжнародного вжитку (апостиль/легалізація + офіційний переклад українською).
Якщо свідоцтво про народження дитини все ж було видано в українському консульстві, то варто пам’ятати про таке:
- на таке свідоцтво апостиль не проставляється. Натомість, для використання за кордоном такий документ має бути легалізований у місцевих іноземних органах, а в Україні буде прийматися без додаткових засвідчень
- повторне свідоцтво (якщо з оригінальним щось трапиться) безпосередньо в консульстві можна отримати лише до завершення того ж календарного року. Потім актовий запис про народження дитини передається до архівів Києва та Київської області. Відтак, повторний документ доведеться витребувати вже з архівної установи.
1. Згода одного/обох батьків необхідна лише на ВИЇЗД дитини за кордон. Щоб в'їхати до України такий документ не вимагається.
Законодавство інших країн світу щодо подорожей неповнолітніх може відрізнятися від українського. Тож з правилами в'їзду/виїзду інших країн світу консультуйтеся додатково та обов'язково враховуйте такі вимоги під час планування подорожі за кордон.
2. Не потрібно отримувати згоду на виїзд дитини, яка на момент подорожі досягла 16-річного віку.
Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених за нотаріально посвідченою згодою одним з батьків, за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків або без такої.
У такому документі має бути зазначено державу (або декілька), куди їде дитина, та період, коли вона перебуватиме за кордоном. Звісно, необхідно зазначати й особу, у супроводі якої дитина виїжджає. Оригінал згоди необхідно пред'явити представнику Державної прикордонної служби України під час проходження прикордонного контролю при виїзді дитини за кордон.
Такий документ можна отримати на території України - у будь-якого нотаріуса, За межами України - в дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном, а також - у місцевого іноземного нотаріуса. Засвідчений іноземним нотаріусом документ для чинності в Україні, як правило, потрібно додатково засвідчити апостилем або легалізувати (іноді жодного засвідчення не вимагається).
Що треба, щоб оформити засвідчену згоду?
- паспортний документ, що посвідчує особу
- документальне підтвердження факту батьківства.
- якщо обидва батьки дитини їдуть разом з нею
- пред’явлення одного з таких документів або їхніх нотаріально засвідчених копій: 1. свідоцтва про смерть другого з батьків, 2. рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків, 3. визнання другого з батьків безвісно відсутнім або недієздатним
- пред’явлення рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків
- пред’явлення довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням що відомості про батька дитини внесені на підставі ст. 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері)
- пред’явлення довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, виданої органом державної виконавчої служби або приватним нотаріусом
- якщо інший з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який відсутній у пункті пропуску
- якщо дитина не є громадянином України
- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон дитина є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку.
Крім того, з 2018 року з’явилися нові норми щодо виїзду дитини за кордон, покликані захистити права дитини в умовах, коли один з батьків не бере участі у житті та вихованні дитини.
Тобто, у подібних випадках усі значущі рішення для виїзду за кордон дитини приймає лише один з батьків, якщо:
- рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини разом з ним
- щодо нього не застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з нею
- строк поїздки не перевищує одного місяця
- мета поїздки: лікування, навчання, участь дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, оздоровлення та відпочинок дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей тощо
- інформування іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки (якщо відомо місце проживання), шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, із зазначенням мети виїзду, держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.