• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Подорожуючим
Опубліковано 25 серпня 2016 року о 10:18

Офіційна назва країни – Республіка Болгарія

Загальна інформація 

Столиця: Софія

Населення: 7,8 млн

Площа: 100 993,6 км²

Різниця в часі: -

Мова: Болгарська (кирилиця)

Релігія: Християнство (православне)

Грошова одиниця: Болгарський лев

Телефонні коди: +359,

Режим в'їзду: Безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Документи для оформити візи до Болгарії власники звичайних паспортів можуть подати до:  

 • Консульської служби Посольства Республіки Болгарія в Україні 

Адреса:вул. Госпітальна, 1, Київ, 01023, Україна,

Робочий час: з 09:00 до 18:00, вихідні: субота та неділя

E-mail: [email protected]

Веб-сайт: www.mfa.bg/embassies/ukraine

Телефон: 38 044 246 72 37, 38 044 246 76 72

Факс: 38 044 235 51 19

Прийом громадян: квітень-вересень з 09:00 до 13:00

Жовтень-березень з 09:00 до 12:00

 • Генерального консульства Республіки Болгарія у м.Одесі

Адреса: вул. Посмітного, 9, Одеса,65062, Україна,

Телефон: +38 048 746 63 39 Факс: +38 048 746 65 48

E-mail: [email protected]

Робочий час: 9.00 - 17.30, вихідні: субота та неділя,

Прийом громадян: понеділок - четвер 9:00 - 13:00

Веб-сат: www.mfa.bg/embassies/ukrainegc

 • Візових центрів Болгарії в Україні:

- м. Київ, Спортивна площа 1а, ТРЦ «Гулівер», 8 поверх (вхід зі сторони торгового центру),

- м. Львів, вул. Джерельна, 18,

- м. Луцьк, вул. Кривий вал, 31,Торговий Центр «Центрум», 4 поверх,

- м. Харків, вул. Академіка Павлова, 271, БЦ «Радмир Експохолл», 4 поверх,

- м. Івано-Франківськ, вул. Тролейбусна, 4А,

- м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 22, Бізнес Центр «Атріум», 2 поверх,

- м. Одеса: вул. Канатна, 22

E-mail: [email protected]

Веб-сайт Візових центрів: https://www.bulgariavisa-ukraine.com/index.html

З усіма загальними питаннями, пов'язаними з видачею віз можна звертайтесь до Кол-центру: +380445949617/+380503238568, з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 18:00. 

Митні правила 

Кожен громадянин старше 16 років має право безмитно і без сплати податків привезти в Болгарію 1 л міцних спиртних напоїв міцністю понад 22 градусів і 2 л сухого вина, або 2 л сухого і 2 л кріпленого вина, 200 сигарет або 100 сигарил, або 50 сигар, або 250 г курильного тютюну. Ввезення кави і чаю обмежений, відповідно, 500 г (або 200 г кавового екстракту) і 100 г (або 40 г чайного екстракту). 50 мл духів і 250 мл туалетної води.

Болгарське законодавство обмежує безмитну кількість перерахованих вище товарів для тих, хто перетинає кордон частіше ніж один раз на місяць. Для них квота становить лише 20 відсотків від встановлених норм.

При ввезенні: Болгарські та іноземні фізичні особи можуть ввозити необмежену кількість готівкової болгарської та іноземної валюти. Якщо розмір ввезеної валюти не перевищує 20 000 лева (10 000 євро) або цієї суми в іншій валюті, то ця сума не декларується і пасажир може користуватися "зеленим коридором" митниці. Якщо сума перевищує 20 000 лева або цю суму в іншій валюті, то потрібно заповнити валютну митну декларацію.

При вивезенні: Болгарські та іноземні фізичні особи можуть без декларації вивозити болгарську та іноземну валюту в розмірі 20 000 лева (10 000 євро) або цю суму в іноземній валюті. Якщо сума вище 20 000 лева, то її слід декларувати. Вивезення валюти не повинне перевищувати суму, вказану в декларації при в'їзді. Понад 20 тисяч левів (10 000 євро) або еквівалент в іноземній валюті можна вивозити тільки з дозволу Болгарського Народного Банку та посвідченням болгарських податкових органів про відсутність заборгованостей.

Заборонено ввозити та вивозити з країни наркотичні речовини, медичні препарати, які містять наркотичні речовини, вогнепальну зброю, боєприпаси, вибухові та психотропні речовини.

Без спеціального дозволу забороняється вивіз захищених законом видів тварин та рослин у будь-якій формі, а також предметів, які представляють художню та історичну цінність.

Більш детальну інформацію про митні правил діючі в Болгарія можна дізнатися завітавши на сайт Болгарської митниці: http://customs.bg/bg.

Ветеринарні вимоги та фітосанітарні правила

Для перетину кордону з домашніми тваринами необхідно мати:

 • ідентифікацію тварини за допомогою електронного мікрочіпу (стосується як собак, кішок, папуг так і черепах та інших улюбленців);
 • ветеринарний паспорт;
 • щеплення.

Оскільки Республіка Болгарія є членом Європейського союзу, зміни та новини у законодавства  що  стосуються  правил ввозу/вивозу  тварин  можна  дізнатися на сайті Європейської комісії: http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/index_en.htm
чи на сайті Міністерства охорони здоров’я Республіки Болгарія: http://www.mh.government.bg‎.

Подорожі автомобілем 

Для перетину кордону на автомобілі необхідно мати страховка грін-кард, технічний паспорт міжнародного зразка і міжнародне посвідчення водія. Обов’язково в авто повинна бути аптечка з ліками, термін придатності яких закінчується не менш ніж за півроку, два знаки аварійної зупинки, вогнегасник і світловідбивальний жилет. Також не можна використовувати антирадар.

Основні КПП Болгарії: на кордоні з Румунією – Русе-Джурджу (Гюргево), Сілістра; на кордоні з Туреччиною – Капітан-Андреєво; на кордоні з Грецією – Кулата, на кордоні з Македонією – Гюешево; на кордоні із Сербією – Калотина.

Дороги в Болгарії, тож доведеться придбати так звану віньєтку. Віньєтку для Болгарії можна купити на сайті Bgtoll або в терміналах оплати торгових об’єктів агентства Дорожня інфраструктура. Її вартість залежить від строку її дії, а також від типу транспортного засобу.

Слід враховувати що у зимовий період на гірських перевалах болгарська транспортна поліція може заборонити пересування транспортних засобів без встановлених ланцюгів на колесах.

Рух автомобільного транспорту:

– в населених пунктах не більше 50 км/г;

– поза населених пунктів не більше 90км/г;

– рух на швидкісних автомагістралях до 140 км/г.

Ціни для паркування в великих містах Болгарії різняться в залежності віз зони паркування (синя зона, зелена зона), всі пакувальні міста позначаються горизонтальною розміткою та відповідними дорожніми знаками на яких відображено надписи «Синя/зелена зона» чи «платний паркінг/ на болгарській мові: «платено паркиране»). Як правило, територія таких стоянок контролюється камерами фото- и відеоспостереження.

Для недопущення крадіжки авто, перед там як ставити на платній стоянці транспортний засіб, необхідно поцікавитись у персоналу паркінгу чи цілодобово охороняється паркінг.

Якщо водій не своєчасно сплатив за поковочне місце транспортні засоби можуть бути блоковані чи евакуйовані на штрафне парковочне місце.

Сплатити за парковочне місце можна купивши відповідний талон чи відправити по мобільному телефону SMS-повідомлення на номер 1302 з зазначенням в тексті повідомлення державного номеру Вашого транспортного засобу. Вартість паркування становить від одного болгарського лева на годину.

У випадку дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) необхідно: включити аварійно світову сигналізацію, виставить знак аварійної зупинки та до приїзду поліції не переміщати предмети, які мають відношення до пригоди, в разі необхідності прийняти міри з надання першої медичної допомоги потерпілим. Після складання протоколу Ви можете вимагати перекладу згаданого протоколу на зрозумілу для вас мову. Болгарська поліція моє можливості використовувати послуг перекладачів.

Телефон поліції Республіки Болгарія — 166/112;

Телефон допомоги на шляхах — 146.

Страхування 

Статтею 6 Угоди між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Республіки Болгарія про співробітництво у галузі охорони здоров’я та медичної науки від 2002 року передбачено, що сторони згідно з національним законодавством своїх держав надаватимуть невідкладну медичну допомогу громадянам держави однієї сторони під час їхнього тимчасового перебування на території держави іншої сторони.

Надання медичної допомоги, крім невідкладної, в Болгарії є платним. В країні діє загальнонаціональна система обов’язкового медичного страхування, яка охоплює все населення, в т.ч. іноземців, які постійно проживають або довгостроково перебувають на її території.

Іноземні громадяни, які в’їжджають на територію РБ короткотерміново або прямують транзитом до третьої країни, повинні мати медичні страхові документи, якщо інше не передбачено міжнародним договором, учасницею якого є Болгарія.

Оформляючи страховий поліс, необхідно детально дізнайтеся, які медичні послуги вам зобов'язані надати за кордоном при настанні страхового випадку, яка процедура їх отримання та оплати.

Культурні, релігійні, побутові рекомендації 

Перебуваючи за кордоном, українські громадяни повинні дотримуватись законів держави перебування, які інколи не збігаються з українськими. Слід, однак, мати на увазі, що незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності.

Норми поведінки в Республіці Болгарія відповідають нормам поведінка європейської країни.

Офіційні свята: 1 січня – Новий рік, 3 Березня – День Визволення від турецького поневолення, 1 Травня – День Праці, 24 травня – День слов’янської писемності, 6 вересня – День Возз’єднання, 22 вересня – День незалежності, 25 грудня – Різдво Христове.

Для зручності пересування територією Болгарії, рекомендуємо використовувати такий вид транспорту як автобуси. Вартість проїзду на цьому виді транспорту залежить від дальності подорожі. Зазвичай в Болгарії автовокзали розташовані поруч з залізничними вокзалами.

Послуги таксі. Всі машини таксі в Болгарії окрашені в жовтий колір. На дверях автомобілів таксі є наклейки з інформацією про денний та нічний тариф.

Міський транспорт. Всі міста Болгарії мають розгалужену сітку ліній тролейбусів, автобусів та маршрутних таксі. Єдиний квиток на всі види транспорту можна придбати в кіосках та у водія. Вартість разового проїзду коштує 1,6 лев.

Мобільний зв’язок. На території Болгарії діє розгалужена сітка мобільного зв’язку, в великих містах підтримується канал передачі даних 3G.

В великих магазинах та банківських установах обов’язково є банкомати. Громадяни країни та іноземці мають можливість сплачувати свої покупки через банківські пластикові карти.

Практика оформлення tax free на території Болгарії практично не діє.

Обмін валюти на болгарські леви рекомендується проводити виключно в пунктах обміну валюти уникаючи обміну на руках.

Крім того, слід знати, що південні райони Болгарії, які мають кордон з Туреччиною, густо заселені вихідцями та переселенцями з даної країни (помаками). Спілкування в даній місцевості ведеться переважно на турецькій мові (Сайт Міністерства культури Республіки Болгарія:http://mc.government.bg/)

Безпекова ситуація (особливості, рекомендації та запобіжні заходи)

Болгарія має відносно низький криміногенний рівень, тому тяжкі злочини є рідкістю. Разом з цим, як і в багатьох інших країнах світу, економічний спад та зменшення рівня добробуту громадян підвищує ризик стати жертвою крадіжки, найчастіше кишенькової. Такий вид злочину в переважній більшості випадків трапляється на зупинках міського транспорту та на залізничних вокзалах.

Не залишайте в готелі без нагляду свої документи, гроші та коштовності (навіть в номері готелю), використовуйте сейфові шафи на ресепшені.

Про крадіжку паспорта необхідно терміново повідомити найближчу поліцейську дільницю та Посольство.

Для запобігання крадіжки авто, радимо не залишати без нагляду свої транспортні засоби та не забувати про страхування свого транспортного засобу.

Не слід проводити прогулянки в темний час, в безлюдних місцях, в циганських кварталах (махалах) чи в безпосередній близькості від них.

Епідеміологічна ситуація 

Епідеміологічна ситуація в Республіці Болгарія відповідає нормам ЄС.

Характеристика регіонів

Відвідання інших регіонів країни не вимагає використання додаткових мір безпеки та отримання спеціальних дозволів, слід пам’ятати, що на території Болгарії є ряд охоронних військових об’єктів, включи майбутні бази американських військ (тренувальний полігон «Ново село» поблизу м. Слівен, авіабаза «Безмер» поблизу м. Ямбол та авіабаза «Граф Ігнатіево» поблизу г. Пловдів). Під’їздити до даних об’єктів на машині чи проводити поблизу них фотозйомку є заборонено.

Корисні телефони 

Служба надзвичайних ситуацій - 112

Поліція - 166

Швидка – 150

Пожежна служба - 119

Служба допомоги на шляхах - 146

Довідкова служба - 118-800

Пошта - 955-64-97

Автовокзал - 0-900-21-000

У випадку надзвичайної ситуації (ДТП), яка потребує медичної допомоги пацієнтам надається безкоштовна медична допомога.

На території Республіки Болгарія послуги невідкладної швидкої медичної допомоги надають 28 Центрів швидкої медичної допомоги та 197 філій в окремих регіонах країни. Додаткове лікування проводиться за оплату. Аптечна мережа в Болгарії працює з 09.00 до 20.00. Є чергові аптеки, які працюють цілодобово.

Для встановлення контактів з українською діаспорою, отримати консультації ділового характеру радимо звернутися до Спілки українських організацій «Мати Україна» (адреса на болгарській мові: Сдружение на украинските организации в България (СУОБ) «Мати Украйна», гр.София, бул. «Сливница», №141-143, ет.6 , електронна адреса: http://www.ukrpressbg.com/

Для встановлення контактів з молодіжним відділенням Спілки українських організацій «Мати Україна» радимо зайти на сайт http://www.skumo.org/

Для отримання актуальної інформації відносно нормативно-правових актів, регулюючих придбання, користування, відчуження нерухомого майна на території Республіки Болгарія рекомендуємо завітати на сайт http://www.property-in-bulgaria.bg.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux