Науково-технічне співробітництво
Українсько-болгарське науково-технічне співробітництво здійснюється на основі Угоди між Міністерством України у справах науки і технологій та Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія в галузі науково-технічного співробітництва від 24 березня 1998 р.
Серед позитивних прикладів співпраці варто відзначити діяльність української ІТ-компанії «SoftServe», яка представлена на болгарському ринку власним Центром розробок програмного забезпечення і входить до переліку кращих аутсорсингових компаній у світі.
Крім того, енергетична сфера поступово стає провідним напрямом розвитку науково-технічного співробітництва між двома державами.
Болгарія, як і Україна, продовжує експлуатувати реактори типу ВВЕР на власних АЕС, водночас обидві держави послідовно переходять на використання ядерниого палива виробництва Вестігхауз. У зв’язку з цим українські компанії регулярно виконують замовлення в рамках модернізації АЕС "Козлодуй".
У 2017-2019 р. викладачі Софійського університету «Св. Климента Охридського», Інституту енергетичного менеджменту та Дипломатичного інституту при МЗС РБ реалізовували проект «Енергетична дипломатія» у вищих навчальних закладах України, зокрема Києва, Одеси, Чернівців, Львова, Харкова, Івано-Франківська та Херсона. Проєкт підтримувався урядом США.
Протягом реалізації проєкту відбулися лекції в 16 вищих навчальних закладах України. Загалом проєкт залучив близько 840 українських студентів, науковців, експертів та представників ЗМІ.
Перспективним виглядає напрям модернізації енергетичного сектору двох держав, спрямованої на впровадження новітніх технологій та збільшення ефективності існуючих потужностей. Значний нереалізований потенціал співпраці міститься в галузях використання сонячної та відновлювальної енергії, енергозбереження, збільшення обсягу поставок на болгарський ринок українського біопалива, а також у сфері сучасних технологій та телекомунікацій. На окрему увагу заслуговує перспектива будівництва в Україні очисних споруд та проекти утилізації і переробки відходів.
IT Ukraine
{video}https://www.youtube.com/watch?v=MWsJEz2a0p0{/video}