Портал в режимі тестування та наповнення
Науково-технічне співробітництво між Україною та Болгарією
Опубліковано 17 серпня 2012 року о 08:48

Науково-технічне співробітництво

Українсько-болгарське науково-технічне співробітництво здійснюється на основі Угоди між Міністерством України у справах науки і технологій та Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія в галузі науково-технічного співробітництва від 24 березня 1998 р. Серед позитивних прикладів співпраці варто відзначити діяльність української ІТ-компанії «SoftServe», яка представлена на болгарському ринку власним Центром розробки програмного забезпечення і входить до переліку кращих аутсорсингових компаній у світі. Крім того, активно виконуються високотехнологічні контракти вітчизняними компаніями - НВО «Радій», Рівненським заводом високовольтної апаратури, харківськими підприємствами «Турбоатом» та «Манометр» в рамках модернізації АЕС «Козлодуй». Посольством опрацьовується питання залучення ПАТ «Сєверодонецьке наукове-виробниче об’єднання «Імпульс» до проектів у сфері ядерної безпеки на АЕС «Козлодуй».

Енергетична сфера поступово стає провідним напрямом розвитку науково-технічного співробітництва між двома державами, активізації якого сприяв робочий візит до Софії заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Н.Бойка (червень). Посольство надало сприяння участі українських делегацій у міжнародній конференції щодо ролі неурядових організацій при формуванні енергетичної політики держав (березень), у засіданні Групи високого рівня з будівництва газотранспортної мережі в Центральній та Південно-Східній Європі (червень), наукової Конференції з пріоритетів Чорного моря в галузі рибного господарства та аквакультури (червень), засіданні Цільової групи з питань кадастрів та прогнозів Конвенції про транскордонне забруднення повітря на великі відстані (квітень).

У 2018 р. було продовжено ініціативу щодо реалізації українсько-болгарської програми «Енергетична дипломатія», в рамках якого викладачі Софійського університету «Св. Климента Охридського», Інституту енергетичного менеджменту, Дипломатичного інституту при МЗС РБ прочитали курс лекцій у вищих навчальних закладах України, зокрема в Одесі, Києві та Херсоні. Окрім цього, представники України взяли участь у Сьомому міжнародному спеціалізованому семінарі з енергетичної дипломатії (24-30 вересня, м.Софія).

 IT Ukraine

 {video}https://www.youtube.com/watch?v=MWsJEz2a0p0{/video}

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux