З нагоди 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Болгарією і Україною і 140-річчя від дня народження українського скульптора 14 листопада в Будинку архітекторів Болгарії відкрилася виставка «Михайло Паращук: український скульптор, що змінив Софію».
Життя цієї людини зазнавало химерних поворотів. Син простого селянина з Тернопільщини, він удосконалював свою майстерність в академії Жульєна у Парижі та в майстерні Огюста Родена. Скульптор, революціонер, військовополонений, викладач і дипломат молодої української держави… І це далеко не повний перелік ролей, що випали на долю Михайла Паращука, який більшість свого життя провів за межами України.
Ім'я Михайла Паращука відоме завдяки його більш як сорокарічній творчій діяльності в Болгарії. У Софії, Русе, Варні, в інших містах країни численні архітектурні скульптури прикрашають будівлі 20-40 рр. першої половини ХХ ст. Серед них - Національний театр ім. Івана Вазова, Музичний театр, Національна бібліотека «Св. Св. Кирила і Мефодія», Національний банк Болгарії , ректорат Софійського університету «Св. Климента Охридського», Військова академія, Болгарська академія наук, міст «Русе-Джурджу», пошта в місті Варна, будівля районної ради в Бургасі та багато інших адміністративних будівель, які є гордістю Болгарії.