• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
25 листопада 2017 року – День пам’яті жертв голодоморів в Україні (прес-реліз)
Опубліковано 24 листопада 2017 року о 16:05

Цей День в Україні щорічно відзначається в четверту суботу листопада. Українці по всьому світу традиційно запалюють на підвіконнях своїх домівок Свічу Пам’яті за мільйонами безневинних жертв, замордованих штучним голодом, створеним сталінською репресивною системою. Його кінцевою метою була остаточна денаціоналізація України, а для того знищення її духовного ресурсу - українського селянства та української інтелігенції.

Навмисно організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР масовий голод, призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території тодішньої Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах. При цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі приречених на голодне вимирання українських територій, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. Попри те, що дії представників сталінської влади, що спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання при тому, що найвище керівництво СРСР знало про факти загибелі людей від голоду. Впродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, але й будь-які згадки про нього заборонялися.

У дослідженнях Джеймса Мейса та Роберта Конквеста автори доводять, що Голодомор 1932-1933 років відповідає загальноприйнятому визначенню геноциду. 24 країни офіційно визнали Голодомор геноцидом Українського народу.

У листопаді 2003 року 58-ма сесія Генасамблеї ООН ухвалила «Спільну заяву з нагоди 70-ої річниці Великого голоду 1932-1933 років», де він визнавався національною трагедією українського народу.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», який визначає події
1932-1933 років як геноцид українського народу

23 жовтня 2008 року Європарламент визнав голодомор в Україні 1932-1933 років злочином проти людства і висловив співчуття Українському народу.

28 квітня 2010 року Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію про вшанування пам'яті загиблих в результаті голоду 1932-1933 років в Україні та інших республіках колишнього Радянського Союзу, вшанувавши пам'ять загиблих і засудивши жорстоку політику сталінського режиму.

7 грудня 2016 року Верховна Рада України ухвалила Звернення до     держав - партнерів України щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином геноциду Українського народу, в якому наголошується, що український парламент, вшановуючи пам'ять убитих голодом, висловлює глибоку подяку "всім тим, хто проривав вибудувану комуністичним тоталітарним режимом залізну завісу пропаганди та брехні, усім тим, хто зберігав пам'ять про трагедію, яку пережив український народ, та всім тим, хто по крихтах відновлював правду про Голодомор".

Сьогодні Україна знову стала жертвою агресії з боку сталінських послідовників з Кремля та протистоїть не лише агресії зі сходу, а й масштабній інформаційній навалі, опертій на брехню. Агресор знову вибудовує стіну пропаганди, щоб приховати свої злочини. І сьогодні, як і вісімдесят п’ять років тому, Україна потребує слова підтримки, щоб світ знав правду.

Поминаючи жертв Голодоморів, український народ також вшановує пам’ять мільйонів невинних людей – представників інших народів, що втратили свої життя в результаті масового голоду, створеного навмисними діями і політикою радянського режиму.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux