• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
14 жовтня – День захисника України
Опубліковано 13 жовтня 2015 року о 18:40

Починаючі з 2014р. 14 жовтня разом з великим церковним святом Покрова Пресвятої Богородиці наша країна відзначає День захисника України.

В українській традиції цей день тісно пов’язується із захистом України від зовнішніх ворогів.

Покрова Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят запорозьких козаків. Для них це свято було храмовим, адже у центрі козацької твердині завжди стояла Покровська церква. Вона була священною для кожного січовика – від її порога вони вирушали на захист рідної землі і з подякою за порятунок поверталися до неї після походів. Саме на свято Покрови козаки проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана.

Значного поширення культ Покрови набув і в Українській козацькій державі – Гетьманщині. Найактивніше будівництво церков та іконописання, пов'язаних з Покровою, припадає на добу гетьманування Івана Мазепи.

Завдячуючи шанобливому ставленню українського козацтва, за святом закріпилася й друга назва – Козацька Покрова, а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими  поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство.

У ХХ столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія.

В 1999 році Указом Президента України 14 жовтня встановлено як День українського козацтва.

Задля збереження, відновлення й популяризації в суспільстві історичних здобутків українського народу в боротьбі за свободу та незалежність, з метою виховання в громадян патріотизму, формування в молоді національної ідентичності, ушанування захисників української державності, а також з огляду на потребу поступової відмови від штучно нав’язаних українцям у радянський час дат, що не мають підґрунтя в історії українського державотворення,  Президент   України  П. Порошенко своїм указом оголосив 14 жовтня  Днем захисника України та скасував 23 лютого як День захисника Вітчизни. Віднині Україна цінуватиме захісників своєї Батьківщини, а не чужої.

День 14 жовтня символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, воїнів Української повстанської армії та нинішніх захисників України, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від фашистських загарбників. Саме тому День захисника України покликаний стати святом усіх сучасних воїнів та ветеранів, днем вшанування всіх, хто упродовж століть обороняв українську землю. Він має консолідувати українське суспільство навколо ідеї захисту незалежної та соборної України.

Сьогодні українці на тлі агресії з боку Росії зуміли у надзвичайно короткий термін збудувати нову боєздатну армію, яка з гідністю проявила себе у боях на сході країни. Десятки тисяч військовослужбовців, правоохоронців та звичайних громадян стали на захист територіальної цілісності України та продовжують відстоювати незалежність та соборність нашої країни.

210 тисяч людей прийшли на військову службу за шість черг мобілізації. З них 35 тисяч, тобто кожний шостий, – добровольці. Майже 7000 поранено. Більше 1900 військовослужбовців загинуло.

Героїчний внесок і відвага усіх, хто обороняв та продовжує захищати рідну землю, гідно шануються українським суспільством.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux