• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Български
Стаття Посла України в Болгарії Миколи Балтажи в газеті «24 часа»
Опубліковано 25 жовтня 2014 року о 18:08

             «Вибори відбудуться за будь-якої погоди»

26 жовтня в Україні відбудуться позачергові парламентські вибори. Необхідність їх проведення продиктована не лише розпадом правлячої коаліції, що дало юридичну підставу Президенту України П.Порошенку відповідно до Конституції розпустити парламент та призначити нові вибори. Це також одна з головних вимог Революції Гідності та об’єктивно відображення настроїв у суспільстві. Адже, 80 відсотків громадян підтримують ідею перевантаження влади шляхом проведення позачергових виборів. По логіці, вибори мали б поставити крапку й у постійних звинуваченнях з боку Росії та пропагандистських кліше Кремля щодо нелегітимності української влади, захопленої начебто в результаті «антидержавного перевороту» з боку міфічних бандерівців і фашистів.

Втім, по мірі наближення до виборів оберти брудної агресивної інформаційної війни з боку Росії та її відверті спроби зірвати процес волевиявлення громадян і повернути до влади проросійські сили нарощуються. Про це свідчать і нещодавні заяви офіційних представників Російської Федерації тези про спалах в Україні праворадикальних настроїв, що не відповідає дійсності. Звісно, політичний спектр України, як і будь-якої іншої держави, включає праворадикальний сегмент, однак рівень його впливу на політику влади є надто низьким. Достатньо згадати про результати голосування на президентських виборах, де представники праворадикальних сил отримали менше 2 (!) процентів голосів.

   Верховну Раду контролюватиме український народ, а домінуватимуть в ньому демократичні сили, бо українці у найскладніший з часів незалежності час хочуть побудувати нову європейську країну, вільну від імперських планів Росії. Через демократичне волевиявлення вони мають гарну можливість очистити законодавчу владу від антиукраїнських політиків, баласту і корупціонерів та обрати патріотів-професіоналів, які гідно відстоюватимуть свободу, незалежність і єдність держави, захищатимуть права і свободи громадян, реально сприятимуть економічним і демократичним реформам та послідовно просуватимуть сплачений високою ціною європейський вибір України.

Українська влада  докладає максимум зусиль для того, щоб вибори до Верховної Ради були вільними, прозорими і чесними та відбулися у повній відповідності до міжнародних норм і стандартів. Про це, насамперед, свідчить запрошення великої кількості спостерігачів. За даними ЦВК, загальна кількість зареєстрованих офіційних міжнародних спостерігачів складає 2 321 особу, в т.ч. 304 – від 21 іноземної держави та  2017 – від 20 міжнародних організацій.  Візьмуть участь і спостерігачі від Болгарії.

Влада робить все можливе, щоб парламентські вибори, як і президентські, пройшли без використання адміністративного ресурсу і тиску  та максимально відповідали європейським стандартам. Відтак, Рада уперше прийняла закон, що передбачає посилення кримінальної відповідальності за підкуп голосів. Але це не означає, що влада забороняє виборцям голосувати за представників проросійських або лівих сил. Відтак, більшість електорату явно не захоче мати в парламенті збанкрутілих депутатів, які фактично слугують інтересам іншої держави.

 

Якщо Росія реально, а не на словах, хоче миру в Україні, яку вона до сих пір цинічно називає «братським народом», вона, замість активізації пропаганди та посилення диверсійно-підривної діяльності проти нашої держави, повинна зробити необхідні кроки згідно зі своїми зобов’язаннями по Мінських домовленостях, необхідність неухильного виконання яких була визнана в Мілані. Особливо акцентується на тому, наскільки важливим є дотримання режиму припинення вогню, забезпечення реального контролю над українсько-російським кордоном, звільнення усіх заручників. Показником відданості РФ Мінським домовленостям та готовності сприяти деескалації ситуації стануть її реальні кроки по унеможливленню проведення терористами місцевих псевдовиборів 2 листопада. В іншому разі, саме на Росії лежатиме відповідальність за зрив мирного процесу.

Агресивна реакція Росії на дві революції на Майдані довели, що в Москві  не хочуть бачити Україну сильною і демократичною європейською державою. Попри це, а також небезпечну ситуацію в двох східних регіонах, парламентські вибори в Україні відбудуться за будь-якої погоди. Вони стануть частиною плану Президента України по мирному врегулюванню ситуації на сході, ключовим елементом якого е політичний діалог с Донбасом.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4387029

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux