• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Посол України в Болгарії опублікував в газеті „24 часа” статтю „Наразі серце Європи б'ється в Україні»
Опубліковано 26 серпня 2014 року о 21:46

З оригіналом можна ознайомитись: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4260899

 

 

24 серпня Україна відзначила 23-ю річницю своєї незалежності. Ухвалений у цей день в 1991 році Акт проголошення незалежності України означав появу на політичній карті Європи нової суверенної держави та увінчав багатовікову мрію українців про свободу.

 

Але минулого листопада колишня влада забрала в українців мрію, відмовившись від європейської інтеграції як свідомого вибору громадян та законодавчо оформленого пріоритету зовнішньої політики. При цьому людей не спитали і не дали їм нічого взамін, крім корупції та нехтування людською гідністю.

Україна повстала і спалахнула Революція Гідності, переможцем якої став народ. Але перемога далась великою кров’ю і великими жертвами.
Крах антинародного режиму означав, що нова українська влада відновить євроінтеграційний курс, протидіятиме російській гуманітарній експансії, націленої на руйнацію державності України через знищення її національної ідентичності, та вживатиме заходів для відновлення правопорядку, зміцнення демократичних державних інститутів і збереження єдності країни.

Відчувши втрату контролю над Україною, Росія вдалася до збройної агресії, наслідком якої став аншлус Криму. Це була помста українцям за Майдан і водночас заздалегідь спланована спецоперація, спрямована на упокорення України. Москва зробила це цинічно і лицемірно, скориставшись розташованим там Чорноморським флотом. При цьому, їй не вистачило ані мужньості, ані щирості назвати речі справжніми іменами.

Москва демонізувала націоналістичні сили в Україні, щоб виправдати аншлус Криму, а також неоголошену війну в Східній України, щоб покарати нас за європейський вибір. Правда полягає в тому, що політична криза в Україні була спричинена не "бандерівцями", "націоналістами", "фашистами", "державним переворотом" або «втручанням Заходу», як стверджують кремлівські пропагандисти, а явним небажанням російського керівництва, яке вибрало шлях змушеної реанімації Радянського Союзу і реваншизму, визнати свідомий цивілізаційний вибір українського народу у напрямі європейської інтеграції.

Непреложним фактом є також  те, що в Україні немає громадянської війни або братоубійственого конфліку, як стверджує російська пропаганда, а продовжується неприкрита, беспардонна військова агресія з боку РФ, що називають гібридною війною. Бойовики і терористи, добре підготовлені, озброєні сучасною російською зброєю та фінансовані Москвою, вбивають українських патріотів, свідомо знищують інфраструктуру, підприємства, шахти, об'єкти водо- та електропостачання, лікарні, школи, дитячі садки та звинувачують в цьому українських військових. Під приводом надання гуманітарної допомоги та під прикриттям Міжнародного Червоного Хреста 22 серпня Росія фактично здійснила пряме вторгнення у суверенну Україну.

Українці на своїй території зі зброєю в руках мужньо виборюють територіальну цілісність, незалежність і свободу. Ніхто, навіть в кошмарному сні, не міг уявити, що на благодатну українську землю прийде така біда. При чому з боку сусідньої держави, керівництво якої до сих пір цинічно називає Україну «братським народом», «братською республікою», але тільки не незалежною державою.

Ми не хочемо жити у перефарбованому Радянському чи Євроазійському союзі, де пануватимуть постфеодалні цінності і відносини. Угода про асоціацію - це унікальний шанс для України повернутися до демократичної європейської спільноти. Болгарія була четвертою країною-членом ЄС, яка ратифікувала цей доленосний документ.

 Збігнєв Бжезинський назвав існування незалежної України однією з найбільших геополітичних подій ХХ століття, адже воно докорінним чином змінило обрис не лише регіону, а й усієї Європи. Сьогодні ці слова актуальні як ніколи.

Європейці мають зрозуміти, що наразі серце Європи б’ється в Україні і що за цю Європу перестали битися серця сотень українців. Адже, на українській землі вони гинуть не лише за територіальну цілісність, свободу і незалежність власної держави, а й за європейську безпеку і цінності.

Переконаний, що український народ, який мужньо виборює свою свободу і європейський вибір, вистоїть. Ми переможемо, бо на нашому боці - уся світова спільнота. Бо на нашому боці правда.

Для багатьох болгар, в свідомості яких Росія сприймається як визволитель, дуже складно розібратися в суті подій в Україні. Українці також не могли уявити, як одна православна країна, з якою ми пліч-о-пліч вистояли в самій страшній війні, підніме руку на іншу православну країну. І прийде до нас з мечем в самий важкий момент, ударить в спину тим, кого цинічно називає «братським народом». Цей самий «братський народ» методично обстрілюється ракетними  системами «Град».

          Попри твердження недругів України, які слідують в руслі брехливої і цинічної російської пропаганди, аксіомою сьогодення є те, що за 23 роки Україна відбулася як незалежна, суверенна держава в Європі. Наразі вона проходить через полосу неймовірних випробувань і загартовується у кривавих боях за свободу на сході держави.

В далекому 1919 році Українська Народна Республіка пала від рук більшовиків. Але українці зробили належні висновки з власної історії. А це означає, що ми врятуємо Українську державу від необільшовиків. І врятуємо Європу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux