• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Заява прес-служби Посольства України в Болгарії
Опубліковано 26 травня 2014 року о 17:54

Посольство України в Болгарії висловлює своє обурення інтерв’ю газеті „Стандарт” голови БСП, голови парламентської групи „Коаліція за Болгарію”, кандидата №1 в списку партії на виборах до Європарламенту С.Станішева, в якому він дозволив собі дати викривлену оцінку теперішньої кризи в Україні.

Ми вітаємо намір політика працювати, аби Болгарія була мостом у врегулюванні кризи в Україні та інструментом політичного діалогу. Саме за мирне врегулювання конфлікту українська влада виступила від самого початку воєнної агресії з боку Росії. Не випадково, на тлі ескалації подій на південному Сході, демонструючи відданість женевським домовленостям, вона ініціювала і проводить „круглий стіл” національної єдності. Але діалог треба проводити з тими, хто прагне миру, а не з терористами, диверсантами, які за моральної і фінансової підтримки Росії продовжуть тероризувати людей, катувати і вбивати українських патріотів, творити беспредел.

Неозброєним оком видно, що врегулювати політичну кризу в Україні без припинення воєнної агресії з боку Росії неможливо. Тому нам ніяк не зрозумілий заклик С.Станішева до влади у Києві „продемонструвати відповідальність” та „накласти намордник на воєнізовані формування „Правого сектору”” без заклику до Росії припинити беспардонне військове втручання у внутрішні справи України. Що це - свідоме замовчування чи  подвійні стандарти? Такий підхід фактично покласти вину за трагічні події в Україні не на Росію, яка після аншлусу Криму продовжує курс на свідому дестабілізацію країни, а на новий український уряд. Але не Україна, а Росія здійснює воєнну агресію на території іншої держави! При цьому демонізація російською пропагандою націоналістичних сил в Україні була потрібна Росії для підготовки громадської думки до анексії Криму та виправдення її теперішніх незаконних дій на південному Сході України.

Так само не можуть не викликати здивування твердження С.Станішева, що в Україні „толерується озверілі натовпи, які скандують „чемодан-вокзал-Росія” по відношенню до росіян Україні, та його думка, що завтра вони продовжать скандувати  „чемодан-вокзал-Софія”. 

Лише сліпий не бачить того, що українці з росіянами в Україні жили і живуть в мирі. Якщо такі гасла і є, то вони адресовані не до українських росіян, а до тих непрошених гостей (при чому, необов’язково росіян), яких Кремль „експортує” в Україну, щоб зруйнувати цей мир. Стосовно болгарської етнічної спільноти в Україні пан С.Станішев, який народився в Херсоні, добре знає, що їй нічого не загрожує. Цього навіть припустити не можна. А ціною такого популізму навряд чи можна гарантувати їй мирне життя і спокій.

Прикметно, що, говорячи про европейську позицію, пан С.Станішев робить заяви, аж ніяк не співзвучні з висловлюваннями очильників Єврокомісії чи Європарламенту, які не лише підтримують територіальну цілісність України, а й засудили незаконні дії Росії стосовно України, включаючи анексію Криму. Натомість, подібні речі можна почути кожного дня і кожного часу від російського керівництва або від екранів російських прапагандистських телеканалів. Згадаємо й про недавній переконливий виступ Міністра закордонних справ Німеччини соціал-демократа Ф.-В.Штайнмайєра, який каменя на камені не залишив від намагань дезінформованих німців „видворити фашизм з України”. Це було заявлено в Берліні, в Німеччині, а там добре знають ціну подібним словам.

Прикро, що викрівлені оцінки ситуації в Україні лунають в Болгарії - дружній державі та європейській демократичній країні. Відтак, закликаючи українську владу до відповідальності, важливо самому нести відповідальність за сигнали, які доводяться до громадян. Адже, треба бачити в людях не електорат і не населення, а громадян, які живуть в громадянському суспільстві, в країні, що є членом ЄС, та мають право на об’єктивну інформацію.

Також дивно, чому пан С.Станішев протягом довгого часу уникає зустрічей з Послом України в Болгарії, віддаючи перевагу упередженим джерелам інформації, які вводять його в оману, а він вводить в оману людей.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux