• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Брифінг в МЗС України
Опубліковано 15 квітня 2014 року о 18:32

13 квітня за ініціативи делегації РФ відбулося термінове засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні.

У виступі української делегації було повідомлено про те, що російські спецслужби і диверсанти приступили до здійснення масштабної сепаратистської операції із захоплення влади та дестабілізації ситуації в нашій країні. Було також наголошено, що з метою захисту життя людей, територіальної цілісності і безпеки держави Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення провести антитерористичну операцію.

Як засвідчив перебіг засідання, головним завданням делегації РФ як ініціатора заходу було намагання запобігти згаданій антитерористичній операції, яка, на думку росіян, не є правомірною, оскільки спрямовується нібито «проти мирних демонстрантів» Південно-Східної України.

Натомість, переважна більшість делегацій у своїх виступах підтримали Уряд України, а також висловили занепокоєння втручанням РФ у внутрішні справи України.

На підтримку України виступили, зокрема, делегації США, Великої Британії, Франції, Австралії, Люксембургу та Литви, які фактично звинуватили РФ в організації за допомогою своїх спецпідрозділів захоплень адміністративних будівель в Україні та в інспіруванні насильницьких сепаратистських дій.

Нейтральним за змістом був короткий виступ делегації Китаю, яка висловила стурбованість ескалацією ситуації на Сході України та закликала всі сторони конфлікту до стриманості та врегулювання ситуації з урахуванням інтересів усіх сторін.

Таким чином, чергове засідання РБ ООН вкотре підтвердило міжнародну ізольованість РФ щодо «українського питання». Незважаючи на спроби РФ представити ситуацію в Україні у викривленому світлі, жодна з делегацій не підтримала відкрито її звинувачень на адресу української влади. Більше того, переважна більшість делегацій зайняли чітко проукраїнську позицію, а багато з них навіть звинуватили РФ у безпосередній участі у збройних сутичках, які організовуються нею на території України.

***

В Україні взяли до уваги останні висловлювання Міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про те, яка Україна відповідає російським інтересам і що нинішній українській владі треба для цього зробити.

Ці висловлювання є продовженням цинічної і безвідповідальної практики порушення міжнародного принципу невтручання у внутрішні справи інших держав, не кажучи вже про політико-дипломатичну коректність, вірніше некоректність.

Росія не хоче помічати, що Уряд України, на відміну від попередньої влади, представників якої Росія переховує на своїй території, розпочав широкомасштабну конституційну реформу, реформу місцевого самоврядування, яка повністю відповідає національним інтересам України, у тому числі інтересам мешканців південно-східних регіонів нашої держави.

Україна готується до президентських виборів 25 травня, які дозволять усім без винятку громадянам України скористатися своїм правом на волевиявлення.  

Україна не допустить нав’язування нам чиїхось інтересів ззовні.

Український народ сам вирішуватиме свою долю і не потребує «допомоги» з боку РФ, яка, прикриваючись нібито інтересами громадян на півдні і сході України, намагається, що визнав сам Лавров, захистити свої власні інтереси.

Сьогодні все міжнародне співтовариство є свідком того, якими методами Російська Федерація намагається реалізувати російські інтереси в Україні: анексувавши Автономну Республіку Крим, офіційна Москва перейшла до наступного етапу окупації України, використовуючи для цього терористичні диверсійні групи, дестабілізуючи ситуацію у південних та східних регіонах України.

На жаль, російські інтереси Москва ставить вище, ніж людські життя, тому свідомо провокує загострення, знаючи, що українська влада рішуче діятиме проти терористів.

На сьогоднішній день, в України є усі докази для того, щоб стверджувати, що за нинішньою ситуацією на півдні та сході нашої держави стоїть Кремль. І ми їх обов’язково представимо міжнародному співтовариству, зокрема на зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств України, США, ЄС, та Росії 17 квітня у Женеві, в якій планує взяти участь в.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця. 

Навіть такі очевидні речі як особливості спілкування терористів, використання ними озброєння російського зразка, якого навіть не існує в Україні, - свідчать про те, що це не звичайне «народне ополчення», як це намагається показати російська пропаганда.

Звертає на себе увагу той факт, що ще рік тому на російському телебаченні було показано сюжет про створення Росією сил спеціальних операцій - спецназу для нелегальних дій за кордоном. "Уперше російські військові відкрито заявили про готовність нелегально діяти за кордоном", - з гордістю повідомив тоді кореспондент російського телебачення на тлі людей у масках і камуфляжі, які дуже нагадують невідомих озброєних людей, що окупували Крим і з'являються зараз на території східних областей.

Тоді військовики проводили навчання, метою яких була імітація бойових дій "на території однієї з сусідніх країн". Новий спецназ, за словами російських журналістів, має вирішувати "пікантні завдання" - "відволікати сили та увагу певних країн від зовнішніх проблем, створюючи їм проблеми внутрішні, розгойдувати політичну систему цих держав, дестабілізувати обстановку, в тому числі через треті руки. Сили спецоперацій створюють, навчають та керують іноземними партизанськими рухами, усувають небажаних лідерів без усіляких санкцій на чужій території".

Чи не ці диверсійні спецпідрозділи діють сьогодні в Україні? Чи не той сценарій, який відпрацьовувався Росією рік тому на навчаннях, сьогодні на практиці реалізується в Україні?

У зв’язку з цим, МЗС наголошує, що українська влада твердо налаштована стабілізувати ситуацію у південно-східних регіонах України, використовуючи для цього всі передбачені чинним законодавством способи і методи.

Російська сторона навіть ціною людських життів прагне не допустити розвитку України як європейської демократичної суверенної держави, в якій кожен громадянин зможе повною мірою користуватися своїми правами і свободами, на відміну від того як це відбувається нині у Росії. Такі дії Кремля уже сьогодні призводять до трагічних наслідків, за які повну відповідальність перед українським та російським народами, а також усім світом нестиме Москва.

Україна закликає Російську Федерацію зупинитися. Цей заклик до РФ лунає не лише з усіх регіонів України, а й з цілого світу, з усіх континентів, від усіх провідних міжнародних організацій – ООН, ОБСЄ, Ради Європи, від усіх найрозвиненіших держав світу, які входять до «Великої сімки».

Не лише в Києві, Донецьку і Харкові, Львові, Одесі й Тернополі, але й Брюсселі і Токіо, Вашингтоні і Джакарті, Лімі та Абуджі – практично на усій планеті чітко розуміють – як тільки Російська Федерація зупиниться, в Україні запанує мир і спокій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux