• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
З брифінгу МЗС України
Опубліковано 18 березня 2014 року о 20:02

Брифінг в МЗС

Те, що відбувалося сьогодні в Москві, не має нічого спільного ні з демократією, ні з правом, ні із здоровим глуздом. Коментувати це дійство важко хоча б тому, що воно змусило багатьох з нас, українців, як і увесь цивілізований світ, здригнутися від усвідомлення реальності, в якій сьогодні живе Росія.

Ні, я не маю на увазі асоціацію з XXV з’їздом КПРС та всеобщий одобрямс, який панував у залі.

Те, що змусило світ здригнутися, є реальне відродження російського імперіалізму, для якого немає нічого святого – ні міжнародно визнаних кордонів суверенних держав, ні прав і свобод людини, ні міжнародних зобов’язань.

Сьогоднішній виступ Володимира Путіна дуже рельєфно продемонстрував наскільки реальною є загроза Російської Федерації для цивілізованого світу та міжнародної безпеки.

Промова В.Путіна була побудована на відвертій брехні та перекручуванні історичних фактів. Особливо цинічно прозвучала теза про те, що більша частина кримських татар на так званому "референдумі" підтримала приєднання Криму до Росії. Як відомо, кримські татари неодноразово відкрито заявляли, що вважають цей референдум незаконним.

Відвертою неправдою є твердження про те, що Росія "не вводила свої війська до Криму" та не перевищувала їх дозволеної граничної чисельності. Всупереч відповідним українсько-російським угодам ці війська проникали в Крим усіма можливими шляхами та без жодних погоджень пересувалися усією територією Криму.

Такі дії Росії, яка свого часу виступила гарантом територіальної цілісності України, чітко демонструють реальне обличчя нинішнього російського режиму, відкривають шлях до силового перегляду міждержавних кордонів, змін у режимі нерозповсюдження зброї масового ураження, нівелювання усіляких міжнародних гарантій та хаосу у міжнародних відносинах.

На жаль, першою жертвою такої агресивної імперської політики Кремля стала Україна. Мусимо, на жаль, усвідомити, що на цьому він навряд чи зупиниться.  

Ми закликаємо усе світове співтовариство врахувати уроки історії, які свідчать, що саме з потурання таким діям, спроб умиротворення агресора, яким сьогодні неприховано виступає Російська Федерація, починалися глобальні конфлікти, які призводили до колосальних людських жертв та матеріальних втрат. Тому звертаємося до усіх відповідальних держав та міжнародних організацій із наполегливим закликом вжити дійсно дієвих заходів проти агресора.

Ми ніколи не визнаємо Угоду про прийняття півострова Крим до складу РФ і  вживатимемо всіх можливих міжнародних правових заходів для повернення статусу-кво.

***

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий і категоричний протест проти визнання Російською Федерацією самопроголошеної Республіки Крим як суб’єкта міжнародного права.

Такі дії російської сторони не відповідають міжнародним зобов’язанням Російської Федерації за багатосторонніми і двосторонніми договорами, які гарантують територіальну цілісність України, недоторканність і непорушність її кордонів та невтручання у внутрішні справи нашої держави.

Незалежність цього утворення була проголошена нелегітимним органом за результатами антиконституційного референдуму, проведеного з кричущими порушеннями демократичних стандартів проведення референдумів, які були розроблені в рамках ОБСЄ і Ради Європи та становлять невід’ємну частину принципів і цінностей цих міжнародних організацій. Визнавши самопроголошену Республіку Крим «суверенною і незалежною державою», Російська Федерація тим самим грубо порушила свої обов’язки і зобов’язання, що випливають з факту її членства у цих міжнародних організаціях.

Визнання Росією незалежності самопроголошеної Республіки Крим має одну єдину мету – створити псевдоправові підстави для анексії цієї частини території України та її інкорпорації до Російської Федерації.

Проте юридичне значення цього акту в умовах неспровокованої збройної агресії Росії проти України та російської військової окупації Кримського півострова є нікчемним. Сучасне міжнародне право не визнає насильницьке приєднання державної території як правомірний спосіб її набуття.

Україна і весь цивілізований світ ніколи не визнають нелегітимно проголошеної незалежності Криму та його насильницького відторгнення від території нашої держави.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux