• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Стаття Посла України в Болгарії М.Балтажи "Україна біжить по європейській дорожці: Київ прямує курсом незалежності і євроінтеграції"
Опубліковано 23 серпня 2013 року о 14:47

                                                                        Стандарт, 23 серпня 2013 р.

 

Україна біжить по європейській дорожці:

         Київ прямує курсом незалежності і євроінтеграції

 

24 серпня Україна відзначає головне державне свято – день проголошення незалежності. У цей день в 1991 році було ухвалено Акт проголошення незалежності України, що увінчав багатовікову мрію українців, які мужньо боролися за свою свободу. Оцінюючи з позиції сьогодення шлях, пройдений Україною від дня її народження, яке було наслідком розпаду Радянського Союзу, що співпав у часі з крахом комуністичної системи, можна не без гордості стверджувати: український народ достойно склав іспит на свободу і незалежність.

Сьогоднішня Україна - це високорозвинена держава з потужним індустріальним, науково-технологічним, сільськогосподарським і ресурсним потенціалом. Однак, було б перебільшенням стверджувати, що за часів незалежності Україна спромоглася завершити якісну трансформацію політичної та економічної системи.

Проголошений у 2010 р. Президентом України

курс на системні реформи і модернізацію,

 

який реалізується шляхом проведення конституційної, судової реформи, реформування виборчого законодавства, здійснення антикорупційної політики, системної модернізації економічного блоку і соціальної сфери тощо, покликаний  наповнити реальним змістом конституційні положення про Україну як суверенну і незалежну, правову, соціальну, демократичну  державу.

З моменту набуття незалежності Україна як європейська держава проголосила інтеграцію в ЄС головним пріоритетом своєї зовнішньої політики. Це стало можливим, насамперед, завдяки підтримці переважною кількістю українців європейської ідеї як консолідуючого чинника суспільства та стабільному консенсусі серед політичної еліти. За даними останніх соціологічних опитувань, наразі понад 60 відсотків громадян України підтримують європейську інтеграцію держави.

Підписання під час Вільнюського саміту "Східного партнерства» Угоди про асоціацію, включаючи створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі – це ключове завдання зовнішньої політики України на 2013 рік, виконання якого стане переконливим аргументом незворотності нашого свідомого цивілізаційного вибору і практичних кроків щодо запровадження європейської суспільної моделі в Україні. Це буде важливим й стимулом  продовження економічних і демократичних реформ згідно з європейськими нормами і стандартами.

Якщо скористуватися мовою легкої атлетики, підписання Угоди значно наблизить Україну до фінальної стрічки багатомільного євроінтеграційного марафону. А фініш – це членство в ЄС, яке є  кінцевою метою європейської інтеграції нашої держави. Переконаний: на цьому шляху українцям вистачить наснаги і енергії.

Угода про асоціацію  - це історичний шанс

 

як для України, так і Євросоюзу, не використати його було б великою помилкою. Це амбітний проект - плод спільних багаторічних зусиль урядовців, дипломатів і експертів України і сторони ЄС. Він відповідає як інтересам Києва, так і Брюсселю, а також держав-членів Євросоюзу. Достатньо згадати про конструктивну роль України як важливого чиннику енергетичної безпеки в Європі. І, навпаки, не підписання документа означатиме фактичний провал східної політики ЄС та, особливо, проекту «Східне партнерство».

Водночас, ми покладаємо надії на позитивне рішення стосовно переходу до другої фази Плану дій щодо візової лібералізації для українських громадян. Адже вони хочуть вільно пересуватися по Європі та власними очима пересвідчуватися у перевагах європейських цінностей і демократії. Для моїх співвітчизників, передусім молоді, слоган «Європа громадян і для громадян» - це не порожня фраза, а намагання європейців остаточно подолати розподільні лінії на континенті.

 Усвідомлюючи вищенаведені аргументи і відповідальність перед суспільством, українська влада докладає консолідованих зусиль, цілеспрямовано та в інтенсивному режимі працюючи над виконанням рекомендацій ЄК. Помітний прогрес на шляху до підписання Угоди про асоціацію у Вільнюсі констатується як посадовцями Єврокомісії, так представниками країн-членів.

Враховуючи, що Болгарія – це частина ЄС, Угода  про асоціацію стане додатковим, сприятливим інструментом поглиблення і оптимізації традиційно дружніх українсько-болгарських відносин. Вже сьогодні прагматичний болгарський бізнес сигналізує про заінтересованість нарощувати співпрацю з українськими партнерами в умовах зони вільної торгівлі, покликаної лібералізувати існуючий торговельний режим та забезпечити вільний доступ продукції на український ринок. Про це, зокрема засвідчила українсько-болгарська конференція, яка відбулася в Софії в кінці червня. 

Вивчення болгарського досвіду

набуття членства в Євросоюзі, надання консультативної допомоги і експертизи, а також  подальша підтримка Софією євроінтеграційних амбіцій України й надалі залишаться у фокусі українсько-болгарського діалогу.

Свого часу З.Бжезинський назвав існування незалежної України однією з найбільших геополітичних подій ХХ століття, адже воно докорінним чином змінило обрис не лише регіону, а й усієї Європи. Ці слова зберігають свою актуальність і сьогодні. Аксіомою сьогодення є те, що Україна відбулася як незалежна, суверенна держава. Відзначаючи річницю своєї незалежності, українці переконані, що подальше утвердження суверенітету, незалежності і демократії, поглиблення системних реформ в економіці та інших сферах, а також подальша активна участь у світових справах– це запорука процвітання Української держави та її майбутнього в європейській сім’ї  країн і народів.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux