• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Посол України в Болгарії М.Балтажи здійснив робочий візит до Русенської області
Опубліковано 20 лютого 2012 року о 10:16

9-20 лютого Посол України в Болгарії М.Балтажи здійснив робочий візит до Русенської області, під час якого він зустрівся з керівництвом м.Русе та регіону, відвідав провідну компанію «Каолін», яка успішно працює на українському ринку, відкрив фотовиставку з нагоди 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Болгарією, а також виступив з лекцією в Русенському університеті та мав зустрічі з його керівництвом і українськими студентами.

Мера м.Русе П.Стоілова та губернатора області С.Бурджієва було інформовано про актуальні питання внутрішньополітичної ситуації в Україні, хід здійснення українським керівництвом економічних реформ з акцентом на зусилля щодо покращення інвестиційного клімату та боротьбу з корупцією, а також стан укладення Угоди про асоціацію та виконання Плану дій з візової лібералізації. Співрозмовники високо оцінили економічний потенціал України та висловили заінтересованість у поглибленні партнерської співпраці з Одеською областю, зокрема у сфері енергоефективності, виробництва біопродуктів, туризму тощо. Відтак, було сигналізовано про готовність направити в Одесу навесні-влітку ц.р. делегацію у складі представників адміністрації, університету, бізнесових кіл та НУО з метою обговорення цих та інших питань.

У ході зустрічі з Головним виконавчим директором компанії «Каолін» А.Прокопієвим, членами Ради керуючих та мерами міст Ветово і Сеново відбувся обмін думками стосовно здійснення економічних реформ в Україні, діяльності заводу з виробництва кварцового піску в Чернігівській області, а також планів будівництва аналогічного підприємства в Запорізькій області. Посол відвідав кар’єр та завод з видобутку коаліну, виступив перед колективом, а також під час відкриття виставки малюнків українських дітей, присвяченої світу мінералів.

В лекції «Відносини Україна-ЄС крізь призму реформ» студентів і викладачів Русенського університету було ознайомлено з метою, законодавчою базою та станом реалізації європейської інтеграції України з часів її незалежності, головними пріоритетами діалогу Україна-ЄС у 2012 р. та розвитку українсько-болгарських відносин. При цьому було зроблено презентацію економічного, науково-технічного та експортного потенціалу України, а також головних напрямів здійснення реформ і модернізації як реального шляху до поступової інтеграції нашої держави в ЄС.

Під час розмови з ректором Х.Белоєвим та викладачами були обговорені питання внутрішньополітичної ситуації в Україні, проведення реформи системи освіти, а також розвитку договірних зв’язків з українськими вузами-партнерами.

Головними темами обговорення під час зустрічі з українськими студентами були питання отримання вищої освіти в Болгарії, проходження практики та працевлаштування, забезпечення побутових умов тощо. Співрозмовники виявили бажання взяти участь у голосуванні на виборах до Верховної Ради України, а також позитивно оцінили співпрацю з Почесним консульством України в м.Русе.

Посол М.Балтажи виступив на церемонії відкриття у картинній галереї дунайського міста фотовиставки «20 років довіри і партнерства». На заході за участю представників політичних, бізнесових кіл, неурядових організацій, української діаспори і студентства також виступили мер міста П.Стоілов та Почесний консул України в м.Русе П.Бобоков.

В ході візиту український дипломат дав інтерв’ю представникам друкованих і електронних ЗМІ, зокрема агентствам БТА, «Русінфо», «Акцент», «Арена-медіа», виданню «Бряг» тощо, а сам візит широко висвітлювався регіональними мас-медіа.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux