• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Інтерв’ю Посла України в Болгарії М.Балтажи болгарському радіо та інформаційній агенції «Фокус» від 4 березня ц.р.
Опубліковано 05 березня 2013 року о 18:14

Київ і Брюссель рухаються в напрямку підписання в цьому році

Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

 

В березні в Болгарії пройдуть Дні культури України. Що буде представлено в рамках цієї культурної події ?

 

Цією культурною подією – Днями української культури в Болгарії - ми хочемо показати успіхи України як європейської держави з європейськими культурними традиціями. З іншого боку, ми хочемо також, щоб болгари знали більше про українську культуру, український живопис, українську поезію, архітектуру та ін.

Ми плануємо відкрити Дні культури України в Болгарії 19 березня в НДК концертом Національного академічного ансамблю ім.П.Вірського – це відомий хореографічний колектив, відомий в Європі та у всьому світі. Відбудуться також виставка українських художників і архітекторів, зустріч українських і болгарських поетів та багато інших заходів. Сподіваюсь, що це буде значною культурною подією для Софії, і не тільки Софії, а для усієї країни. Також передбачено концерт ансамблю ім.П.Вірського у Варні. Ми сподіваємося, що ці дні принесуть радість болгарам у цей складний та відповідальний час. Дні України в Болгарії будуть проведені за активного сприяння Міністерства культури, мерії Софії та ряду компаній і фірм.

 

Давайте поговоримо також про євроінтеграцію України. Протягом останніх днів лютого у Брюсселі відбулася дуже важлива зустріч. Які новини є звідти ?

 

Це - дуже важлива тема для України. Європейська інтеграція залишається одним з ключових пріоритетів зовнішньої політики нашої країни. Це усвідомлений вибір громадян України. По суті всі українські уряди з початку 90-х років послідовно прямували цим шляхом. Кінцевою метою є членство України в ЄС. Тиждень тому в Брюсселі відбулася зустріч Україна – Європейський союз на високому рівні. Ми обмінялися думками з актуальних питань співробітництва і політичного діалогу між Україною і ЄС, двосторонньої співпраці в галузі енергетики, макроекономічної ситуації в Україні та ЄС, шляхів надання допомоги з боку ЄС, щоб були продовжені економічні, політичні та правова реформи в Україні, продовжився безвізовий діалог, обговорювався ряд міжнародних та регіональних питань.

На мою думку, завдяки цій зустрічі політичний діалог між Україною та ЄС одержав нову динаміку. Головне, що обидві країни продемонстрували готовність продовжити рухатися в напрямку до підписання Угоди про асоціацію під час саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі в листопаді цього року, а також передбачити можливість застосування окремих частин цієї угоди після підписання вже до її ратифікації.

Президент України Віктор Янукович зробив заяву про наміри української влади прискорити  процес політичних, соціально-економічних і правових реформ в контексті рекомендацій Ради з питань зовнішньої політики від 10 грудня минулого року. Також було підтверджено важливість виконання Україною рекомендацій Організації з безпеки і співробітництва в Європі щодо парламентських виборів, особливо стосовно вдосконалення виборчого законодавства. Зі свого боку, ЄС привітав ряд кроків, які були зроблені українською владою – набуття чинності нового Кримінального кодексу, прийняття законодавства про адвокатуру та ін. Лідери двох країн задекларували свою підтримку діяльності моніторингової місії Європейського парламенту, очолюваної екс-президентами  П.Коксом і А.Квасневським.

Важливі проблеми було обговорено в галузях економіки та енергетики. Була обговорена зона вільної торгівлі як частина Угоди про асоціацію. Домовлено про подальші кроки та шляхи покращення інвестиційного клімату. В цьому контексті була підписана адміністративна Угода про неформальний діалог з питань бізнес-клімату. Дуже важливою була тема запровадження безвізового режиму для громадян України. Було позитивно оцінено прогрес України в реалізації першої фази плану дій щодо візової лібералізації. Це дає підставу здійснити перехід до другої, основної, практичної фази. В галузі енергетики дуже важливо відзначити, що обидві сторони підтвердили важливість газотранспортної системи для забезпечення стабільного транзиту газу в Європу. Домовлено про подальші дії для надання міжнародними фінансовими інституціями допомоги Україні для модернізації газотранспортної системи.

Президент України представив пріоритети головування країни в Організації з безпеки і співробітництва в Європі та звернув особливу увагу на інституційне зміцнення цієї міжнародної організації і на врегулювання регіональних конфліктів, насамперед у Придністров'ї. Представники ЄС оцінили позитивно наш внесок в операції щодо врегулювання криз в рамках спільної європейської політики з безпеки і оборони. Були підписані також три важливі угоди. Україна отримає від ЄС макрофінансову допомогу у розмірі 610 млн. євро. Підписані адміністративна угода, про яку я вже згадував, а також сьомий спільний звіт про прогрес в реалізації Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництва в галузі енергетики. Це - результати 16-ої зустрічі Україна – ЄС, які, на нашу думку, дуже важливі. Повторюся, що головним є те, що Київ і Брюссель сигналізували про їх рішучість протягом цього року укласти Угоду про асоціацію України з ЄС.

 

Як ви оцінюєте відношення між Болгарією і Україною в процесі приєднання Вашої країни до ЄС ?

 

Я не раз зазначав, що Болгарія – це дуже важлива держава для України, при чому не тільки в регіональному контексті як балканська країна, але і в контексті здійснення наших євроінтеграційних прагнень. Підтримка Болгарією єврочленства України для нас була і залишається дуже важливою. Ми віримо, що незалежно від того, хто прийде до влади після нових парламентських виборів в Болгарії, підтримка євроінтеграції України буде продовжена, дружні відносини між двома країнами також. Для нас важливі, по-перше, досвід Болгарії на шляху до європейської інтеграції, який ми уважно вивчаємо, та, звичайно, рекомендації, поради та практична допомога різних болгарських установ - міністерств, відомств тощо.

 

Як виглядають в ваших очах останні події в Болгарії, як ви їх сприймаєте ? 

 

Я не думаю, що буде коректно давати оцінку останніх подій, що розвиваються в Болгарії. В умовах глибокої економічної кризи це може статися з будь-якою державою. Звичайно, я бажаю Болгарії, щоб ці процеси пройшли мирно, спокійно, толерантно та щоб були знайдені взаємоприйнятні рішення. Думаю, що так воно і буде.

 

Сьогодні відбудеться зустріч президентів РФ і України, під час якої буде обговорюватись важливе питання з енергетики. Що ви очікуєте від цієї зустрічі ?

 

Кожна зустріч між нашими лідерами дуже важлива, особливо коли йдеться про таку чутливу сферу, як енергетика або про такі важливі питання нашого співробітництва, як наша позиція щодо участі в Митному союзі. У нашому діалозі с Російською Федерацією існують чутливі питання. Росія - дуже важливий партнер для нас, і ми не раз зазначали, що на шляху європейської інтеграції Україна буде враховувати російські інтереси. Кожна зустріч на найвищому рівні дає своєрідний імпульс у розвитку наших відносин, у тому числі в такій важливій і чутливій сфері як енергетика.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux