• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Інтерв’ю Посла України в Республіці Болгарія М.Балтажи пловдівському виданню „Маріца”
Опубліковано 24 січня 2013 року о 11:06

 

 

 

В Пловдіві у мене завжди святковий настрій

Інтерв’ю Посла Миколи Балтажи пловдівському виданню „Маріца”

18 січня 2013 р.

Ви святкували українське Різдво в Пловдіві. Що Ви собі побажали?

В Пловдів я приїжджаю в гарному настрої, мені тут завжди святково. Почесний консул України Д.Георгієв та місцева організація українців  постійно організують тут зустрічі. Чудове враження маю від того, що в Пловдіві розмовляють українською мовою, співають українські пісні, танцюють українські танці. З мером І.Тотевим ми обговорювали конкретні питання партнерства у сфері економіки, культури, транспорту і туризму, розмовляли про інвестиції. Ми запросили мера Пловдіва та представників бізнес-кіл здійснити візит до Запоріжжя у третьому кварталі цього року, а українська сторона має запрошення взяти участь у бізнес-форумі у Пловдіві у травні. Розвиватиметься успішнe співробітництво між українськими археологами і пловдівськими фахівцями – це ініціатива, яку проявило і реалізувало у минулому році Почесне консульство України в Пловдіві та місцева влада на дуже високому рівні.

 

Що побажав собі український народ у 2013 р.?

Ми ввійшли у 2013 рік з новими надіями. Новий парламент і новий уряд продовжують курс на економічні та політичні реформи. Ми віримо, що добрий початок призведе до добрих результатів. Народ живе в очікуванні кращого життя. Хоча реформи здійснюються не так швидко, як нам хотілося б, люди вірять у краще.

 

У минулому році Чемпіонат Європи з футболу об’єднав бізнес, народ та владу України. Що буде в цьому році?

2013 рік важливий для України насамперед у плані динамичного розвитку у сфері європейської інтеграції. Сподіваюсь, що під час головування в ЄС Литви буде підписана Угода про асоціацію. Важливим є й Саміт Україна-ЄС 25 лютого. Ці питання мають вирішальне значення для України, адже підписання Угоди про асоціацію сприятиме здійсненню внутрішніх реформ як в сфері економіки, так і в сфері верховенства  права.


Чи українці вірять, що їхнє життя зміниться на краще?

Ми повинні думати стратегічно. Перехід від адміністративного управління до ринкової економіки був важким. Сталася шокова терапія. Але люди витримали - і в Україні, і в Болгарії, і в країнах Центральної Європи та Балтики. Переспектива є, але необхідний час. І суспільство в цілому, і люди мають звикнути до нової моделі. Немає сумніву, що Європейський Союз - це найуспішніша економічна і політична структура, яку громадськість старого континенту створила, - атрактивна, приваблива, процвітаюча. Це зона стабільностi і сприятливого майбутнього. Союз, який об’єднує 500 мільйонів людей, попри свою внутрішню кризу, втілює загальні правила. Тому Україна послідовно прямує цим шляхом.


Чи Ви утримаєте своїх молодих людей, коли відкриються кордони?

У нас були втрати і перед відкриттям кордонів - багато українців давно працюють в Західній Європі, Америці, інших частинах світу. Але ми вважаємо, що це - втрата сьогодення. З точки зору стратегічної переспективи ці люди привносять до нашої країни західні цінності, досвід, технології, ноу-хау. А це - серйозний капітал. З іншого боку, держава повинна створити сприятливі умови, щоб ці люди поверталися й працювали в своій Батьківщині та щоб фахівці, науковці, лікарі, спортсмени та інші зміцнювали її економічний і культурний потенціал. Те, що люди працюють за кордоном, є нормальною міжнародною практикою.


Болгарія бере участь у амбітному проекті „Південний потік”, а Україну було виключено з маршруту природного газу до Європи. Вам не шкода ?

Енергетика – це дуже важливе питання для майбутнього розвитку України. Наша економіка реформується, що вимагатиме великого енергетичного ресурсу. Доводиться шукати нові джерела енергетичної незалежності, будувати LNG-термінал в Одесі, досліджувати Чорноморський шельф. Ми шукаємо сланцевий газ, вивчаємо можливості імпорту газу через Туреччину, вже імпортуємо газ з Німеччини через Словаччину. Крім того, вживаємо заходів щодо енергозбереження, існує великий потенціал для використання сонячної енергії тощо. „Південний потік” не відповідає нашому інтересу, він зачіпає фінансові інтереси України. Але ми не драматизуємо ситуацію, продовжуємо газові переговори з Росією та водночас шукаємо альтернативні маршрути та джерела. Завдяки „Південному потоку”, ви будете безпосереднім сусідом постачальника. У нас такий статус є, але це не вирішує усі питання. Для європейських держав провідною є концепція енергетичної незалежності і безпеки. Це - кінцева мета, і ми повинні думати про неї.

 

 

 

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux