Министерството на външните работи на Украйна категорично осъжда вандалския акт срещу паметника на българските опълченци в град Болград в Одеска област. Смятаме, че тези действия са умишлена провокация, насочена към създаване на напрежение и опит за разклащане на приятелските украинско-български отношения. Правоохранителните органи на Украйна ще проведат разследване с цел подвеждане под отговорност на виновниците.