На 23-24 март в София се проведе Регионална инвестиционна конференция „Инвестиционни възможности за транспортния сектор“. В тази конференцията взе участие украинска делегация, водена от Министъра на инфраструктурата на Украйна В. Омелян.
В рамките на конференцията бяха представени най-приоритетните и перспективни проекти в транспортен сектор на Украйна.
Бяха проведени двустранни срещи на Министъра В. Омелян с Министъра на транспорта Х. Алексиев, както и с колеги от Гърция, Малта и длъжностни лица от Европейската комисия и европейските финансови институции.