По случай 145-та годишнина от рождението на бележитата украинска поетеса Леся Украинка в България се състоя церемония по полагане на цветя на мемориалната плоча, издигната в памет на нейния престой за лечение в с.Владая (недалеч от София). В мероприятието взеха участие Посланик Микола Балтажи, кметът Т.Иванова, представители на украинската диаспора, българската културна общественост, местни жители, ученици от Украинското неделно училище, а също и дипломати от Посолството.
Докато държа реч пред присъстващите, Посланикът отбеляза съществения принос на поетесата за развитието на украинската и световната литература, а също така за културното и духовно наследство на Украйна и България.
Поетът-преводач на поезия Димитър Христов и ученици от Украинското неделно училище декламираха стихове на поетесата Леся Украинка на украински и български език.
