Практичні рекомендації представникам українського бізнесу, зацікавленим в участі у тендерах на закупівлю товарів, робіт і послуг у Республіці Болгарія
Ключовим нормативно-правовим актом, яким регулюються тендерні процедури в Республіці Болгарія (РБ), є Закон про публічні закупівлі від 15.04.2016 р із численними змінами, з яким можна ознайомитися за посиланням: https://www2.aop.bg/wp-content/uploads/2020/01/ZOP_31122019.pdf
В Законі визначаються критерії, яким мають відповідати учасники тендерних процедур. Зокрема, однією із законодавчих вимог до компанії-постачальника є надання інформації стосовно структури власності та кінцевих бенефіціантів.
Усім бажаючим ознайомитися та скористатися можливостями системи державних закупівель в Європейському Союзі, зокрема на території Болгарії пропонуємо уважно вивчити повний комплекс інформації про основні платформи проведення тендерів і дотримання норм законодавства при використанні онлайн платформ проведення тендерів, яка розміщена на офіційній сторінці Агенції з питань публічних закупівель Болгарії, за наступним посиланням: https://www2.aop.bg/ Сайт Агенції володіє повним спектром інформації та переліком діючої нормативно-правової бази.
Іншим повним джерелом інформації в згаданій сфері виступає інформаційна платформа: http://zopplus.com/
Слід також брати до уваги те, що документація для участі у тендері в РБ має бути, як правило, підготовлена болгарською мовою. Замовник також може вимагати надання певних документів з офіційним перекладом, завіреним у встановленому законодавством порядку. У цьому контексті для належної підготовки документів рекомендується користуватися послугами юридичних компаній, які добре орієнтуються в болгарському законодавстві.
Ефективним шляхом для забезпечення позитивного результату участі у тендерних процедурах в РБ є встановлення ділових контактів з болгарськими компаніями-постачальниками товарів та послуг, або заснування власної компанії на території Болгарії.