Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Български
Безпекова ситуація в Республіці Болгарія
Опубліковано 24 липня 2013 року о 17:34

Згідно даних болгарських правоохоронних органів, незважаючи на підвищення активність терористичних організацій на Близькому Сході, в азіатському регіоні та  в зоні бойових дій в Республіці Ірак та Афганістані, де болгарська армія має свої військові контингенти та бере активну участь в антитерористичних операціях, а також на членство Республіки Болгарії (РБ) в НАТО, рівень терористическої загрози в країні є мінімальним. Серйозної активності ісламських радикальних угрупувань, загрожуючих життю і спокою населення, а також роботі державних органів в Болгарії немає.

Разом з тим світова економічна криза негативно впливає на кримінальну ситуацію в РБ. В порівнянні з попередніми роками у 2013 році на території РБ підвищився рівень злочинності, більшість з котрих було скоєно в столиці країни м. Софія (біля 60 % від загального числа), а також в великих приморських містах та курортних зонах  чорноморського узбережжя країни (Варна, Бургас, Сонячний берег, Несебр). В цих місцях активно діють «карманники» та дрібні кримінальні групи, які спеціалізуються на крадіжках та грабуваннях. Згідно даних експертів, болгарські кримінальні угрупування приймають участь в виготовленні, розповсюдженні та проведенні транзитних поставок наркотиків.

Значні неприємності можуть доставляти туристам і місцеве циганське населення (по деяким даним їх чисельність складає від 300 до 500 тисяч осіб).

В цих умовах в Болгарії не слід забувати про традиційні міри безпеки. Не слід проводити прогулянки в темний час, в безлюдних місцях, в циганських кварталах (махалах) чи в безпосередній близькості від них. Не можна обмінювати валюту з рук та залишати в автомобілі гроші та інші цінні предмети, особливо на паркінгах крупних торгівельних центрів. Коштовні автомобілі бажано паркувати тільки на спеціально охороняємих автостоянках.

Відвідання інших (крім вищевказаних) регіонів країни не вимагає використання  додаткових мір безпеки та отримання спеціальних дозволів, слід пам’ятати, що на території Болгарії є ряд військових об’єктів, включаючи майбутні бази американських військ (тренувальний полігон «Ново село» поблизу м. Слівен, авіабаза «Безмер» поблизу м. Ямбол та авіабаза «Граф Игнатіево» поблизу г. Пловдів). Під’їзджати до цих об’єктів на машині чи проводити поблизу них фотозйомку заборонено. Крім того, слід знати, що південні райони Болгарії, які мають кордон з Туреччиною, заселені вихідцями та переселенцями з даної країни (помаками). Спілкування в даній місцевості ведеться переважно турецькою мовою.

Дорожньо-транспортна обстановка в Болгарії, незважаючи на прагнення керівництва країни привести стан доріг в належний до загальноєвропейських нормами, продовжує залишатися достатньо складною. В першу чергу це визнано поганим станом міських та шосейних доріг, в том числі із-за зруйнування дорожнього покриття в наслідок погодних умов, низьким рівнем ремонту та обслуговування доріг. Особлива обережність вимагається від водіїв легкових та вантажних автомобілів  взимку. Слід обов’язково міняти шини, на високогірних перевалах користуватися цепами, проявляти увагу на поворотах та гірських серпантинах, а також на покритих льодом частках доріг.

В Болгарії з 1998 року прийнято обов’язкове страхування транспортних засобів «Громадянська відповідальність» («Гражданскаотговорност»), метою якої є страхування покриття збитків третім особам, а також потерпілим в результаті дорожньо-транспортної пригоди. Система визначення річної такси залежить від об’єму двигуна транспортного засобу, вікового цензу користувача автомобіля (якщо вік водія менше 25 лет, то вартість страховки підвищується приблизно в два рази).З урахуванням цих факторів, вартість страховки легкового автомобіля може коливатися від 120 до 500 болгарських левів. Строк дії страхового поліса «автоцивілки» фіксований та  діє один рік.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux