Посольство України в Республіці Болгарія

, Київ 08:36

Торговельно-економічне співробітництво. Туризм в Україну.

Болгарія є важливим ринком збуту української продукції та найбільшим торговельно-економічним партнером України в Балканському регіоні.

За даними Державної служби статистики України, у 2017 році зовнішня торгівля між Україною та Болгарією демонструє динаміку зростання. Так, за січень-червень загальний обсяг торгівлі товарами збільшився на 0,2% і становив 275,9 млн. дол. США. При цьому обсяг українського експорту до Болгарії залишився майже на рівні 2016 року і становив 192,3 млн. дол. США. Обсяг імпорту збільшився на 16% і становить 83,6 млн. дол. США. Позитивне для України сальдо у торгівлі з Болгарією становило 108,7 млн. дол. США.  

У 2016 р. загальний обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Республікою Болгарія становив 638,0 млн. дол. США (-15%). Обсяг українського товарного експорту фактично залишився на рівні попереднього року і склав 418,2 млн. дол. США (у 2015 році – 419,5 млн. дол. США). Обсяг поставок болгарських товарів до України значно скоротився і становив 172,9 млн. дол. США (у 2015 році – 253,1 млн. дол. США).

Експорт українських послуг у 2016 році становив - 26,8 млн. дол. США, імпорт – 20,1 млн. дол. США.

Позитивне для України сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами з Болгарією за підсумками 2016 року збільшилося на 61,3 млн. дол. США і становить 252,0 млн. дол. США.

Основні статті експорту: чорні метали та вироби з них (72%), механічне обладнання, машини та механізми (7%), олія, харчова і кондитерська продукція (4%), хімічна продукція (3%), деревина і вироби з деревини (2%).

Основні статті імпорту: лікарські засоби (14%), нафтопродукти (8%), механічне обладнання, машини та механізми (7%), пластмасові та пакувальні матеріали (5%), харчова продукція (5%), папір та картон (4%).

Станом на квітень 2017 року обсяг прямих болгарських інвестицій, залучених в українську економіку, збільшився на 2,7% і склав 49,1 млн. дол. США. Болгарські інвестиції спрямовані переважно у видобувну галузь, хімічну і фармацевтичну промисловість, компанії, що займаються торгівлею, ремонтом, операціями з нерухомістю, транспортно-логістичну, а також у харчово-переробну сфери.

На сьогоднішній день в Болгарії зареєстровано близько 600 компаній з українським капіталом. В Україні представлені близько 350 підприємств за участю болгарського капіталу та представництв болгарських компаній.

Важливим механізмом українсько-болгарської співпраці в економічній та інвестиційній сферах залишається Українсько-болгарська спільна міжурядова комісія з питань економічного співробітництва.

Активному розвитку співробітництва між двома державами сприяє наявність прямого щоденного регулярного авіаційного сполучення між Києвом та Софією, яке виконує українська компанія «Дніпроавіа». У 2017 році українська компанія «Дніпроавіа» планує запровадити нові рейси та сполучення.

У зв’язку з відновленням у 2016 році прямого авіаційного сполучення між двома державами, у минулому році рекордно (на 45%) зросла кількість болгарських туристів до України, що загалом становила 16,4 тис. осіб.

У червні 2017 р. було відновлено пряме залізничного сполучення між Україною та Болгарією, зокрема на літній період між м.Львів та м.Варна.

Представляти українські ділові інтереси в Болгарії готові Почесні консули України в мм.Русе, Пловдів і Бургас, Болгарсько-Українська індустріальна палата (БУІК) в м.Софія, а також Болгарсько-Українська господарська палата (м.Варна).

В Болгарії на регулярній основі видається електронний Бюлетень БУІК, в якому розміщуються експортні та інвестиційні пропозиції українських регіонів та окремих компаній, іміджеві, туристичні та позиційні матеріали.

 Автономні торговельні преференції ЄС для України

0_-__20150506.pdf

Економічний потенціал України

Сільське господарство

Транспорт

Туризм

 Краєвиди України