Посольство України в Республіці Болгарія

, Київ 00:19

Торговельно-економічне співробітництво. Туризм в Україну.

Болгарія є важливим ринком збуту української продукції та найбільшим торговельно-економічним партнером України в Балканському регіоні.

У 2017 році зовнішня торгівля між Україною та Болгарією демонструвала динаміку зростання.

Так, за даними Державної служби статистики України, у 2017 р. загальний обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Республікою Болгарія становив 649,9 млн. дол. США, що на 1,8% більше ніж за підсумками попереднього року. У 2016 р. загальний обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Республікою Болгарія становив 638,0 млн. дол. США.

При цьому експорт українських товарів та послуг збільшився на 0,8% (становив 448,5 млн.дол.), у той час як експорт болгарських товарів та послуг до України зріс на 4,3% і становив (201,4 млн.дол).

Позитивне для України сальдо зовнішньої торгівлі з Болгарією за підсумками року становить 247,1 млн. дол. США.

Основні статті українського товарного експорту: чорні метали та вироби з них (69%), залізничні локомотиви та їхні частини (4), обладнання для АЕС (2,5), хімічна продукція (2), деревина і вироби з деревини (2,6), меблі (1,2) та папір і картон (1,2) тощо. Завдяки лібералізації доступу на ринки ЄС, збільшилися поставки українських овочів, зернових культур, органічних хімічних сполук, текстильних виробів тощо.

Основні статті імпорту: механічне обладнання, машини та механізми (25%), лікарські засоби та фармацевтична продукція (18,5), пластмасові та пакувальні матеріали (6), папір та картон (5,8), а також скло і вироби зі скла (5). У 2017 р. усі основні болгарські торговельні позиції закріпилися на українському ринку і демонстрували динаміку зростання. Зменшення спостерігалося у поставках тютюну, молока і молочних продуктів, а також засобів наземного транспорту.

За даними Державної служби статистики України, станом на 1 жовтеня 2017 р. обсяг прямих болгарських інвестицій, залучених в українську економіку, збільшився на 5,9% і склав 40,7 млн. дол. США. Болгарські інвестиції, в основному, спрямовані у компанії, що займаються оптовою і роздрібною торгівлею, транспортно-логістичну сферу, складське господарство та харчово-переробну промисловість.

На сьогоднішній день в Болгарії зареєстровано близько 600 компаній з українським капіталом. В Україні представлені близько 350 підприємств за участю болгарського капіталу та представництв болгарських компаній.

Важливим механізмом українсько-болгарської співпраці в економічній та інвестиційній сферах залишається Українсько-болгарська спільна міжурядова комісія з питань економічного співробітництва.

Активному розвитку співробітництва між двома державами сприяє наявність прямого щоденного регулярного авіаційного сполучення між Києвом та Софією, яке виконує українська компанія «Роза Вітрів». Наприкінці 2017 р. болгарська авіаційна компанія «Bulgaria Air» запровадила нове авіаційне сполучення Софія-Одеса.

Наявність регулярного прямого авіаційного сполучення між двома державами та запровадження 11 червня 2017 р. безвізового режиму для українських громадян на поїздки в ЄС надало додатковий позитивний сигнал туристичному співробітництву між двома державами.

Згідно з даними Міністерства туризму РБ, у 2017 р. Болгарію відвідали 305,4 тис. українських туристів, що на 15% (39,7 тис. осіб) більше, ніж за аналогічний період минулого року. У свою чергу кількість болгарських громадян, які відвідали Україну, збільшилася на 17,9% і становила 24,1 тис. осіб.

У червні 2017 р. було відновлено пряме залізничного сполучення між Україною та Болгарією, зокрема на літній період між м.Львів та м.Варна.

Представляти українські ділові інтереси в Болгарії готові Почесні консули України в мм.Русе, Пловдів і Бургас, Болгарсько-Українська індустріальна палата (БУІК) в м.Софія.

В Болгарії на регулярній основі видається електронний Бюлетень БУІК, в якому розміщуються експортні та інвестиційні пропозиції українських регіонів та окремих компаній, іміджеві, туристичні та позиційні матеріали.

 Автономні торговельні преференції ЄС для України

0_-__20150506.pdf

Економічний потенціал України

Сільське господарство

Транспорт

Туризм

 Краєвиди України

Інвестиційна карта України

https://www.goo.gl/bSM5VK

Інвестиційний потенціал Запорізької області