Посольство України в Республіці Болгарія

, Київ 22:38

Торговельно-економічне співробітництво. Туризм в Україну.

Болгарія є важливим ринком збуту української продукції та найбільшим торговельно-економічним партнером України в Балканському регіоні.

За даними Державної служби статистики України, у 2016 р. загальний обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Республікою Болгарія становив 638,0 млн. дол. США (-15%).Позитивне для України сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами з Болгарією за підсумками 2016 року збільшилося на 61,3 млн. дол. США і становить 252,0 млн. дол. США.

У 2017 році зовнішня торгівля між Україною та Болгарією демонструє динаміку зростання.

Так, за січень-вересень загальний обсяг торгівлі товарами збільшився на 2,4% і становив 433,0 млн. дол. США (у 2016 – 422,7 млн.). При цьому обсяг українського експорту до Болгарії залишився майже на рівні 2016 року і становив 299,3 млн. дол. США (у 2016 – 306,7 млн.дол.). Обсяг імпорту збільшився на 15% і становить 133,7 млн. дол. США. Позитивне для України сальдо у торгівлі з Болгарією становило 165,6 млн. дол. США.  

Основні статті експорту: чорні метали та вироби з них (64%), механічне обладнання, машини та механізми (7%), олія, харчова і кондитерська продукція (3,4%), деревина і вироби з деревини (2,6%), хімічна продукція (2%) та меблі (1,1%).

Основні статті імпорту: механічне обладнання, машини та механізми (23%), лікарські засоби (18,5%), пластмасові та пакувальні матеріали (6%), папір та картон (5,8%), а також вироби зі скла (5,3%).

Станом на квітень 2017 року обсяг прямих болгарських інвестицій, залучених в українську економіку, збільшився на 2,7% і склав 49,1 млн. дол. США. Болгарські інвестиції спрямовані переважно у видобувну галузь, хімічну і фармацевтичну промисловість, компанії, що займаються торгівлею, ремонтом, операціями з нерухомістю, транспортно-логістичну, а також у харчово-переробну сфери.

На сьогоднішній день в Болгарії зареєстровано близько 600 компаній з українським капіталом. В Україні представлені близько 350 підприємств за участю болгарського капіталу та представництв болгарських компаній.

Важливим механізмом українсько-болгарської співпраці в економічній та інвестиційній сферах залишається Українсько-болгарська спільна міжурядова комісія з питань економічного співробітництва.

Активному розвитку співробітництва між двома державами сприяє наявність прямого щоденного регулярного авіаційного сполучення між Києвом та Софією, яке виконує українська компанія «Роза Вітрів».

У зв’язку з відновленням у 2016 році прямого авіаційного сполучення між двома державами, у минулому році рекордно (на 45%) зросла кількість болгарських туристів до України, що загалом становила 16,4 тис. осіб.

Запровадження 11 червня 2017 р. безвізового режиму для українських громадян на поїздки в ЄС надало додатковий позитивний сигнал туристичному співробітництву між двома державами. Так, у період січень – вересень ц.р. Болгарію відвідали 272,2 тис. українських туристів, що на 15,2% чи на 35 тис. осіб більше ніж за аналогічний період минулого року. У свою чергу кількість болгарських громадян, які відвідали у 2017 році Україну також збільшилася на 23% і становила 18,9 тис. осіб.

У червні 2017 р. було відновлено пряме залізничного сполучення між Україною та Болгарією, зокрема на літній період між м.Львів та м.Варна.

Представляти українські ділові інтереси в Болгарії готові Почесні консули України в мм.Русе, Пловдів і Бургас, Болгарсько-Українська індустріальна палата (БУІК) в м.Софія.

В Болгарії на регулярній основі видається електронний Бюлетень БУІК, в якому розміщуються експортні та інвестиційні пропозиції українських регіонів та окремих компаній, іміджеві, туристичні та позиційні матеріали.

 Автономні торговельні преференції ЄС для України

0_-__20150506.pdf

Економічний потенціал України

Сільське господарство

Транспорт

Туризм

 Краєвиди України