Посольство України в Республіці Болгарія

, Київ 00:17

Науково-технічне співробітництво між Україною та Болгарією

Науково-технічне співробітництво

Українсько-болгарське науково-технічне співробітництво здійснюється на основі Угоди між Міністерством України у справах науки і технологій та Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія в галузі науково-технічного співробітництва від 24 березня 1998р.

У контексті розвитку договірно-правової бази та з метою активізації двостороннього співробітництва, 7 липня 2015р. в Києві було підписано Протокол про співробітництво та обмін між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Болгарії. Цей інструмент забезпечить щорічний обмін студентами, аспірантами й стажистами для науково-дослідної роботи і навчання в Україні та РБ.

У 2015р. реалізувалися двосторонні проекти, налагоджувалося й активізувалося  співробітництво між профільними інститутами НАН України та Болгарської академії наук, а також розгалужені партнерські зв’язки між університетами і науковими центрами наших країн. Було підписано угоду про співробітництво між Софійським університетом ім. Св.Климента Охридського та Київським лінгвістичним університетом (вересень).

Важливі контакти та обмін передовим досвідом у 2015р. реалізовувалися також в рамках таких візитів:

- делегації Національного Антарктичного Центру МОН України з метою участі у 38-й Консультативній нараді з Договору про Антарктиду (травень - червень);

- фахівців Держатомрегулювання з метою навчання в сфері безпеки атомної енергії (квітень, липень);

- делегації Державного агентства лісових ресурсів в рамках проекту ФАО «Консолідація лісової політики України» (грудень).

В ході офіційного візиту Президента України П.О.Порошенка до Болгарії (30 червня 2016р.), серед іншого, було підписано Угоду між БАН та Державним космічним агентством України про співробітництво в рамках космічного експерименту «Іоносат-Мікро» на космічному апараті «Мікросат-М».

 IT Ukraine