Посольство України в Республіці Болгарія

, Київ 22:30

Міністри освіти і науки України і Болгарії підписали Декларацію про права болгарської національної меншини навчатися рідною мовою

27 квітня, 15:03

26-27 квітня Міністр освіти і науки України Л.М.Гриневич перебувала з візитом у Болгарії та зустрілася з Президентом РБ Р.Радевим, Віце прем’єр-Міністром В.Сімеоновим та Міністром освіти і науки К.Вилчевим.

Болгарська сторона запевнила у незмінності підтримки територіальної цілісності України, невизнання і засудження спроби анексії Криму з боку РФ та продовження військової агресії на Донбасі, а також підтвердила підтримку євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень Української держави.

Сторони обговорили широкий спектр актуальних питань розвитку українсько-болгарської співпраці, в т.ч. в рамках підготовки чергового засідання українсько-болгарської спільної міжурядової Комісії з питань торговельно-економічної співпраці, запланованої на другу половину 2018 р. Співголова української частини Комісії інформувала болгарську сторону про рішення Кабінету Міністрів України вилучити Болгарію з переліку держав, контрагенти яких підлягають контролю у рамках адміністрування Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України про трансфертне ціноутворення». Керівництво Болгарської держави позитивно оцінило такий дружній крок і висловило сподівання, що це сприятиме пожвавленню торговельно-економічної співпраці між двома країнами.

Міністр освіти і науки України Л.Гриневич презентувала Дорожню карту імплементації Закону про освіту, зокрема ст. 7 щодо навчання рідної мовою і вивчення рідної мови представниками національних меншин, розробленої з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Болгарська сторона подякувала за увагу, яку приділяє Україна мовним та освітнім правам чисельної болгарської спільноти.

За підсумками візиту було підписано Декларацію про забезпечення прав особам, які належать до болгарської національної меншини  в Україні вивчати рідну мову та навчатися рідною мовою. Домовлено про  врахування нових напрямків співпраці у освітній галузі під час підготовки Протоколом про співробітництво і обмін між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія на 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 та 2022/2023 навчальні роки.

Також Міністр освіти і науки України Л.М.Гриневич обговорила з Головою Спілки українських організацій в Болгарії «Мати Україна» О.Коцевою актуальну ситуацію довкола освітніх потреб української громади.