Посольство України в Республіці Болгарія

, Київ 10:23

Святкуючи 100-річчя дипвідносин Україна та Болгарія активізують двосторонню співпрацю

23 лютого, 15:08

Про це було домовлено 22 лютого 2018 року у м. Софія  під час політичних консультацій на рівні заступника Міністра закордонних справ України Василя Боднара та заступника Міністра  закордонних справ Республіки Болгарія  Юрія Штерка.

Під час консультацій сторони обговорили графік візитів та зустрічей на найвищому та високому рівні, співпрацю в рамках міжнародних організацій, розвиток договірно-правової бази, пріоритети розвитку торговельно-економічної співпраці, інформаційну безпеку двох країн, а також стан задоволення мовних прав болгарської національної меншини в Україні.

Болгарська сторона підтвердила підтримку євроінтеграційних прагнень України, що зокрема знайшло відображення й у програмі Болгарського головування в Раді ЄС у першій половині 2018 р. Отримано запевнення у незмінності підтримки територіальної цілісності України та санкцій проти РФ у зв’язку з агресією проти України.

Василь Боднар провів окрему зустріч з секретарем з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента Атанасом Кристіним.

Разом з болгарським колегою взяв участь у конференції «100 років українсько-болгарських дипломатичних відносин: європейський контекст», що пройшла у Міністерстві закордонних справ Болгарії за сприяння Дипломатичного інституту.

З метою відновлення та активізації співпраці Директор Дипломатичної Академії України ім. Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський та Ректор Дипломатичного інституту при МЗС Болгарії Таня Михайлова підписали оновлений Меморандум про співробітництво.

З нагоди сторіччя встановлення дипломатичних відносин  Заступник Міністра, співробітники Посольства України та представники української громади поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та меморіальної дошки на будинку першого Посольства УНР в  Софії.