Посольство України в Республіці Болгарія

, Київ 08:17

Коментар Посольства України в Республіці Болгарія

28 березня, 17:21

Посольство України в Республіці Болгарія висловлює стурбованість у зв’язку з викликом пані Олени Коцевої, Голови СУОБ «Мати Україна», яка є членом Світового конгресу українців, до Другого районного управління Софійської дирекції внутрішніх справ через її дописи у соціальних мережах щодо антиукраїнських висловлювань патріарха РПЦ Кирила в інтерв’ю Болгарському національному телебаченню під час його візиту до Республіки Болгарія.

Розуміючи важливість роботи болгарських правоохоронних органів на тлі потенційних викликів і загроз, Посольство України в Республіці Болгарія, разом з тим, висловлює здивування вимогою до керівниці української громади Болгарії надати письмові пояснення щодо висловлювання її особистої думки та громадянської позиції як реакції на провокаційні антиукраїнські заяви релігійного діяча третьої держави. Не може не дивувати й факт нехтування органами поліції правом Олени Коцевої на адвокатський захист, як і зазіхання на права на свободу висловлювання й особисту свободу, які гарантовані ст. 30 і 37 Конституції Республіки Болгарія.

Посольство України наголошує, що  українці в Болгарії, які об’єднані в громадську організацію «Мати Україна», є законослухняними громадянами Республіки Болгарія та України, які діють у напрямку зміцнення добросусідських українсько-болгарських відносин.

Посольство України в Республіці Болгарія закликає керівництво Міністерства внутрішніх справ Республіки Болгарія організувати службове розслідування за фактом порушення гарантованих Конституцією Республіки Болгарія свобод громадянки Олени Коцевої та висловлює сподівання, що згаданий прикрий інцидент не має будь-якого політичного підґрунтя і є помилковим перевищенням повноважень органів поліції під час вжиття упереджувальних заходів щодо унеможливлення створення «загроз» на адресу патріарха РПЦ Кирила з боку О.Коцевої.

Останні заяви та коментарі